anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie o adaptery LA-EA1 i LA-EA3 i focus magnifier

profile.country.pl_PL.title
voigtkampff
Użytkownik

Pytanie o adaptery LA-EA1 i LA-EA3 i focus magnifier

Cześć!

 

Na codzień używam A99 i mam do niego sporą szklarnię, z czego dużą część stanowią szkła ze śrubokrętowym napędem AF, niektóre nawet 30-letnie Minolty. Niedawno dokupiłem A6000 z myślą o tym, żeby mieć go zawsze przy sobie w kieszeni, no i ze względu na posiadane szkła myślę o tym, żeby dokupić do niego adapter E-A, ale taki w wersji bez lustra i silniczka, bo i tak z focus magnifierem w A6000 ręczne ustawianie ostrości to bajka. Mam natomiast pytanie do użytkowników tych adapterów i śrubokrętowych obiektywów: czy w takiej sytuacji body jest w stanie wykryć poruszenie pierścieniem ostrości i automatycznie włączyć powiększenie, tak jak ma to miejsce w trybie DMF/MF z natywnymi szkłami E? Podejrzewam że nie - bo obiektyw musiałby mieć jakiś czujnik położenia pierścienia do tego, ale kto wie... Byłoby to na pewno świetne ułatwienie i oszczędność 1 przycisku C, który trzeba poświęcić na powiększenie.

 

pozdrawiam, Andrzej

4 ODPOW. 4
PiotrPL
Użytkownik

Witaj, w 5R jest taki myk, w A6000 pewnie też - jeśli wyłączysz Touch Shutter (Menu->Camera->Touch Shutter) to wówczas w trybie MF (bez obiektywu tylko taki będzie dostępny) dotknięcie ekranu LCD powoduje że uruchamiasz MF Assist co więcej w tym konkretnym miejscu masz powiększenie. Wciskając spust migawki do połowy wracasz z powiększenia do normalnego widoku.

 

Z obiektywami E, w trybie DMF możesz wskazać punkt ostrzenia dotykając ekran LCD, następnie wiskając spust migawki do połowy zaczynasz kręcić pokrętłem ostrości - tak uruchamiasz MF Assist, puszczając spust wracasz z powiększenia do normalnego widoku.

 

Mam nadzieję że w A6000 jest tak samo.

 

 

P.S. używam taniego adaptera z ebay.

 

Pozostałe ustawienia - zerknij na opis pod filmem: https://www.youtube.com/watch?v=mEhHZOzV3zs

store your favorites http://msDrop.com set up your Sony NEX camera: -- In Menu-Camera-AF/MF set DMF MF Assist automatically will turn "ON") -- In Menu-Camera-Touch Shutter set OFF -- In Menu-Setup-Peaking Level set High -- In Menu-Setup-Peaking Color set most contrasted color for your photo. -- In
profile.country.pl_PL.title
voigtkampff
Użytkownik

Dzięki za info!

Niestety A6000 nie ekranu dotykowego.

pozdrawiam!
PiotrPL
Użytkownik

to fatalna wiadomość, myślałem wymienić moje 5R na A6000 ze względu na wizjer i lampę ale bez ekranu dotykowego to lipa 😞 wybór punktu ostrości za pomocą dotkniecia ekranu to genialna sprawa

 

właściwie nie wyobrażam sobie aparatu bez tego, najpierw ustawiam kompozycję potem dotykam ekran ustalając punkt gdzie ma ostrzyć, ostrzę i ewentualnie doostrzam pokrętłem właczając asystenta i robię zdjęcie.

profile.country.pl_PL.title
voigtkampff
Użytkownik

Z mojego (krótkiego) użytkowania mogę powiedzieć, że brak ekranu dotykowego bardzo mi nie doskwiera, chociaż oczywiście w aparacie z tej półki byłby mile widziany. Miałem porównanie z EOS M i mogę powiedzieć tyle, że ustawianie punktu ostrości za pomocą przycisków w kółku jest bardziej precyzyjne i mogę to zrobić bez odrywania oka od wizjera (w przeciwieństiwe do ekranu dotykowego). Mając wybór: wizjer albo ekran dotykowy wybieram wizjer.