anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie o Exif

Alf300
Początkujący

Pytanie o Exif

Witam ...

Czy dane w Exif mogą być przekłamane :question: Pytam bo dostałem fotki próbne obiektywu o zakresie ogniskowej 70-210 ... Sprzedający mówi ze wykonał próbki na skrajnych zakresach a z Exif'a wynika że były robione na 80mm i 280mm ...

... O co tu chodzi czy tak się może zdarzyć ,czy sprzedający liczy że wciśnie mi fotki wykonane innym szkłem :question:

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Alf300 napisał(a):

Witam ...

Czy dane w Exif mogą być przekłamane :question: Pytam bo dostałem fotki próbne obiektywu o zakresie ogniskowej 70-210 ... Sprzedający mówi ze wykonał próbki na skrajnych zakresach a z Exif'a wynika że były robione na 80mm i 280mm ...

... O co tu chodzi czy tak się może zdarzyć ,czy sprzedający liczy że wciśnie mi fotki wykonane innym szkłem :question:



Generalnie w Exifie to jak chcesz to wpiszesz sobie co chcesz - wystarczy użyć odpowiedniego programu i wychodzi Ci "Mega wypasiony aparat" :smileyhappy: " target="_blank

A z tymi danymi to chyba sprzedawca przesadza - w Exifie powinno jak byk stać 70 i 210 mm
- te ogniskowe które masz to nawet nie jest po cropie... a jakie szkiełko kupujesz?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam napisał(a):

a jakie szkiełko kupujesz?


obstawiam, że flinta :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Alf300
Początkujący

kris napisał(a):


obstawiam, że flinta :nauseated_face:


To znaczy Tak ale w planach :D

Lajam napisał(a):

a jakie szkiełko kupujesz?



Nie flinta ale też z rodziny :smileymrgreen: ... Dzięki Lajem rozumiem że można to pozmieniać (nawet nie wiedziałem) Ale widzę że sprzedający nie jest uczciwy ... Choć fotki przysłał całkiem przyzwoite to chyba próbował nabić mnie w butelkę.

Jutro jestem umówiony na przypięcie Maf 80-200 ciekawe co to za wynalazek ale to już sprawdzę osobiście

Dzięki ...Pozdrawiam