anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

"Przetwarzanie" przy długich czasach naświetlania a5100

profile.country.PL.title
Adam-92
Poszukiwacz

"Przetwarzanie" przy długich czasach naświetlania a5100

Dzień dobry!

26696889_1492500657534993_1756549877_n.jpgMam problem z przetwarzaniem po długim czasie naświetlania. 60 sec. naświetlania = 60 sec. przetwarzania. Widziałem wątek "Wolne przetwarzanie obrazu a900" i rozumiem w czym problem, lecz nie mogę sobie z tym poradzić w moim a5100. Mam nadzieję, że to ja nie mogę sobie z tym poradzić a nie jest to problem z software'em. W menu mogę wybrać odszumianie "duże" i "średnie" w jednym i drugim przypadku czekam tyle samo. Szkoda nocy na czekanie :grin: Proszę o pomoc

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie, to nie jest problem z softem.

Redukcja szumu polega na zobrazowaniu tego szumu i odjęciu od właściwego obrazu. Szum taki jak na danym zdjęciu można uzyskać naświetlając klatkę czernią przez czas identyczny jaki jest używany przy wykonywaniu zdjęcia. I mając te dwa zdjęcia i porównując je ze sobą można odjąć od treści zdjęcia punkty, w których pojawił się szum na zdjęciu "czarnym". Samo odejmowanie trwa krótko natomiast, tak jak pisałem wcześniej, należy wykonać drugie zdjęcie przy identycznych warunkach jak zdjęcie właściwe.

Nie wiem jak w a5100 natomiast w starszych modelach można było wyłączć odszumianie przy długich czasach naświetlania i wtedy aparat nie wykonywał zdjęcia "czarnego".

Stopień odszumiania nie ma wpływu na czas potrzebny na odszumianie ponieważ zdjęcie "czarne" zawsze jest wykonywane z tymi samymi parametrami co zdjęcie właściwe.