anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Reg.błysku

profile.country.pl_PL.title
armani2414
Początkujący

Reg.błysku

Witam! Nie bardzo rozumiem, co oznacz ta reg.błysku w menu: do wyboru mam 2 opcje; Błysk ADI, przedbłysk TTL, kiedy używać - jakiego?

czy te opcję są dla lamy reporterskiej ? :?

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

armani2414 napisał(a):

Witam! Nie bardzo rozumiem, co oznacz ta reg.błysku w menu: do wyboru mam 2 opcje; Błysk ADI, przedbłysk TTL, kiedy używać - jakiego?

czy te opcję są dla lamy reporterskiej ? :?


Możesz mieć na stałe ustawione ADI - taki pomiar błysku jest realizowany z wszystkimi obiektywami zmiennoogniskowymi Sony (zoomy) oraz ze stałkami, które posiadają literkę (D) w oznaczeniu. Moim zdaniem ten pomiar jest dokładniejszy od TTL, ale warunkiem jest jak wspomniałem odpowiedni obiektyw.

Jeśli któryś obiektyw nie wspiera tego pomiaru np. starsze obiektywy Minolty, to aparat automatycznie będzie korzystał z systemu TTL.

Jeszcze da wyjaśnienia:
TTL - (Through-The-Lens) - automatyczne sterowanie lampą błyskową w oparciu o pomiar światła błyskowego przez obiektyw. TTL, mierzy podczas trwania błysku ilość światła odbitą od obiektu i w odpowiednim momencie przerywając błysk.

ADI - (Advanced Distance Integration) uwzględniający odległość fotografowanego obiektu, oświetlenie zastane i swiatło odbite od obiektu.

Pozdrawiam :)

profile.country.pl_PL.title
armani2414
Początkujący

Bardzo dziękuje za profesjonalną odpowiedz. Pozdrawiam