anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 28-70 FE 3.5-5.6 Problem z ostrzeniem po czyszczeniu. Proszę o pomoc.

profile.country.PL.title
BobA7II
Poszukiwacz

Sony 28-70 FE 3.5-5.6 Problem z ostrzeniem po czyszczeniu. Proszę o pomoc.

Cześć,

   wpadły mi paprochy do obiektywu pomiędzy przednimi soczewkami, rozebrałem cały obiektyw, rozkleiłem przednią soczewkę, wyczyściłem, skleiłem i złożyłem obiektyw.

  Niestety efekt jest taki, że obecnie aparat (Sony A7 II) nie ostrzy na nic po za obiektami znajdującymi się blisko, gdy coś znajduję się przed aparatem ten wyłapuję minimalne odległości i tam ostrzy zarówno na ogniskowej 28mm i na 70mm, jednak gdy próbuję manualnie przestawiać ostrość w stronę nieskończoności nic się nie dzieję obraz jest rozmyty. 

 Rozbierałem go już 3 razy 😑 i nie wiem co mogło pójść nie tak, body komunikuję się z body, zmienia przysłonę wraz z ogniskową ale nie ustawia ostrości na nic po za macro.

  Może ktoś jest w stanie mi pomóc?

Z góry serdeczne dzęki! 🤝

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, biorąc pod uwagę, że soczewki są ustawione z precyzją rzędu dziesiątych lub setnych milimetra, to najpewniej rozklejenie grupy soczewek jest winne. Możesz próbować w serwisie CSI, ale nie wiem, czy koszt naprawy nie przekroczy wartości obiektywu. 

profile.country.PL.title
BobA7II
Poszukiwacz

Cześć, dzięki za odp. możesz mieć rację, ale akurat soczewki które rozdzieliłem (przednia część obiektywu) opierały się o ramkę i tak samo je włożyłem. Chyba, że faktycznie samo ich naruszenie zepsuło obiektyw.. swoją drogą niezły bubel (no wiadomo kit :wink: ) bo pomiędzy te soczewki wpadły paprochy więc bez ich wyjęcia nie wiem jak można by było się ich pozbyć, nie wiem czy widziałeś akurat jak zbudowany jest ten obiektyw ale te soczewki nie były sklejone ze sobą tylko przyklejone w 4 punktach jakimś białym klejem a na około zero uszczelnienia.. syf tam wpadł po dmuchnięciu gruszką od przodu...

 

Pozdrawiam, może ktoś jeszcze coś podpowie bo oddawanie tego do serwisu faktycznie mija się z celem.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Zawsze możesz rozebrać jeszcze raz. Może rzeczywiście któreś soczewki nie są dokładnie na swoim miejscu, a może ten obiektyw nie jest przewidziany do rozbiórki i jakiś mechanizm ulega wtedy uszkodzeniu?
profile.country.PL.title
BobA7II
Poszukiwacz

Tak zrobię, dam znać czy się coś udało z nim zdziałać 👍

Właśnie odebrałem 24-240 więc ten kicik pewnie sobie trochę teraz poleży :wink: 

Pozdrawiam i dziękuję za odzew ✌️