anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A57 - Przycisk blokady ostrości

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Sony A57 - Przycisk blokady ostrości

Witam wszystkich......

 

Panie i Panowie.......

w menu aparatu jest funkcja: "Przycisk blok.ostrości" pod którym można znaleźć dwie opcje do wyboru: Podgląd głębi ostrości i Blokada fokusa.

Moje pytanko: który z przycisków aparatu odpowiada za te funkcje - bo przyznam się nie mogę tego znaleźć w instrukcji (albo źle szukam :smileynot_talking:)

Przycisk Podgląd w którym jest albo: Powiększenie, albo Podgląd zdjęcia, przysłony zlokalizowałem, zaś opisywanego wyżej niestety nie mogę.

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Kilka obiektywów Sony i Minolty miało na swoim korpusie przycisk, który służył właśnie jako blokada AF. Przy bardziej zaawansowanych korpusach można było programować ten przycisk, nadawać mu inne, różne funkcje. Dlatego mogę domyślać się, że chodzi właśnie o przycisk umieszczony na obiektywie (np. 70-400 ma taki przycisk, a nawet 3 ale odpowiadające za tą samą funkcję po to aby w każdym położeniu/obróceniu aparatu - czy to w pionie czy poziomie przycisk ten znajdował się dokładnie w tym samym miejscu, pod kciukiem). Gdy ściągnę instrukcję do A57 i poczytam to może znajdę tam jakieś wskazówki.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mogę jedynie potwierdzić, że właśnie o przycisk zlokalizowany na niektórych obiektywach chodzi.

Zobacz na przykładzie 135mm 1.8

cz135.jpg

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Kilka obiektywów Sony i Minolty miało na swoim korpusie przycisk, który służył właśnie jako blokada AF. Przy bardziej zaawansowanych korpusach można było programować ten przycisk, nadawać mu inne, różne funkcje. Dlatego mogę domyślać się, że chodzi właśnie o przycisk umieszczony na obiektywie (np. 70-400 ma taki przycisk, a nawet 3 ale odpowiadające za tą samą funkcję po to aby w każdym położeniu/obróceniu aparatu - czy to w pionie czy poziomie przycisk ten znajdował się dokładnie w tym samym miejscu, pod kciukiem). Gdy ściągnę instrukcję do A57 i poczytam to może znajdę tam jakieś wskazówki.

profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Znalazłem na forum podobny temat i także tak jak Ty ktoś pisał, że ten poszukiway przycisk znajduje się na obiektywie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mogę jedynie potwierdzić, że właśnie o przycisk zlokalizowany na niektórych obiektywach chodzi.

Zobacz na przykładzie 135mm 1.8

cz135.jpg

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Dzięki za pomoc...... teraz już wszystko jasne, chociaż liczyłem po cichy na to, że czegoś nie doczytałem i może taka funkcja w mojej A57 jest.

Pozdrawiam....