anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a58 czy a57 a może a65?

ROZWIĄZANE
tomcio15-----
Poszukiwacz

Sony a58 czy a57 a może a65?

Witam! Przymierzam się nad zakupem nowego aparatu. Czytałem różne testy, oglądam filmy nakręcone przez te aparaty i mam jeden wielki mętlik w głowie. Nie wiem co już wybrać.

Fotografuje przyrode(krajobraz,ptaki,ssaki czasami makro) i czasami sport. Zależy mi na szybki af, 5kl/s spokojnie mi wystarczy, i użytecznym iso do 1600. Który z tych aparatów spełni moje wymagania?

Z tego co naczytałem się to najlepiej wypada a58? A według Was ?

Ps. Skoro aparat ma możliwość kręcenia filmów to napewno będę z niego korzystał. Który z tych aparatów jest najlepszy do filmowania?

Dodam że zwierzaki fotografuje sigma 135-400mm DG APO

Pozdrawiam Tomek

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Z całej trójki jaką wytypowałeś, wybrałbym bez wahania SLT-A57. A dlaczego? Głównie ze względu na świetną matrycę 16 mpix, która w mojej ocenie najlepiej z całej trójki radzi sobie na wyższych czułościach (szczególnie jeśli fotografujemy w RAW). 

 

Jeśli chodzi o szybkość AF, to wszystkie aparaty mają wręcz identyczne osiągi.

Troszkę inaczej jest z filmowaniem - SLT-A58 nie posiada trybu 50p więc nie zapewni tej jakości (płynności) co pozostałe wytypowane aparaty.

 

SLT-A58 ma też mniej pikseli na wyświetlaczu LCD od pozostałej dwójki (460,000 pix vs. 921,000 pix). Dla mnie to dość istotne przy ocenie zdjęcia - na tym o wyższej rozdzielczości po prostu lepiej widać.

 

Co może być jednak agrumentem za SLT-A58 - ten aparat ma zalety niedostępne dla A57/65 w postaci możliwości używania go z programem Remote Camera Control (sterowanie z poziomu komputera) oraz posiada nową stopkę mocowania lamp błyskowych i akcesoriów zewnętrznych (mikrofony itp).

 

Tak czy inaczej jak wspomniałem na wstępie, z całej trójki brałbym mimo wszystko SLT-A57.

 

Jeśli masz jakieś pytania, śmiało pisz. 

 

Pozdrowienia! :thumbsup:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Z całej trójki jaką wytypowałeś, wybrałbym bez wahania SLT-A57. A dlaczego? Głównie ze względu na świetną matrycę 16 mpix, która w mojej ocenie najlepiej z całej trójki radzi sobie na wyższych czułościach (szczególnie jeśli fotografujemy w RAW). 

 

Jeśli chodzi o szybkość AF, to wszystkie aparaty mają wręcz identyczne osiągi.

Troszkę inaczej jest z filmowaniem - SLT-A58 nie posiada trybu 50p więc nie zapewni tej jakości (płynności) co pozostałe wytypowane aparaty.

 

SLT-A58 ma też mniej pikseli na wyświetlaczu LCD od pozostałej dwójki (460,000 pix vs. 921,000 pix). Dla mnie to dość istotne przy ocenie zdjęcia - na tym o wyższej rozdzielczości po prostu lepiej widać.

 

Co może być jednak agrumentem za SLT-A58 - ten aparat ma zalety niedostępne dla A57/65 w postaci możliwości używania go z programem Remote Camera Control (sterowanie z poziomu komputera) oraz posiada nową stopkę mocowania lamp błyskowych i akcesoriów zewnętrznych (mikrofony itp).

 

Tak czy inaczej jak wspomniałem na wstępie, z całej trójki brałbym mimo wszystko SLT-A57.

 

Jeśli masz jakieś pytania, śmiało pisz. 

 

Pozdrowienia! :thumbsup:

tomcio15-----
Poszukiwacz

Dzięki za rady. A jeżeli chodzi o filmy to a57 i a65 są mniej więcej na takim samym poziomie? Na optyczne porównałem sobie szumy na raw i a57 wygrała zdecydowanie :slight_smile: