anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A6000 Gorące Pixele

profile.country.PL.title
CervantesDG
Poszukiwacz

Sony A6000 Gorące Pixele

Witam Szanownych Forumowiczów,

całkiem niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem aparatu Sony A6000. Ostatnie kilka dni spędziłem na testowaniu opcji i ustawień samego aparatu, a dzisiaj przez przypadek natknąłem się na temat dotyczący Hot Pikseli matrycy - nie tylko w tym aparacie, ale też w innych aparatach.

 

Moje pytanie jest nastepujące, jak sprawdzić taką ilość hot pixeli u siebie w A6000? W chwili obecnej zrobiłem dwa zdjęcia z zasłoniętym obiektywem - pierwsze z nich z ISO100 i czasem migawki 10 sekund , drugie ISO800 i czasem 1/4000. W przypadku wersji JPG podczas oglądania na PC nie widac żadnych czerownych kropek. Ale wersja RAW zdjęć to jedno wielkie składowisko czerwonych kropeczek - czy to hot pixele? Dodam, że widac je tylko w programie Picture Information Extractor ( print screen w załączeniu ) - w Play Memories Home jest czarne tło. 

 

Spytam jeszcze przy okazji jeśli to nie problem jak wygląda sprawa użytkowania szkieł manulanych dedykowanych pod pełną klatkę, jak chciałbym ogarnąć sobie coś szerokokątnego do krajobrazu np. 24 mm to tak defakto obiektyw o takiej ogniskowej będzie się zachowywał bardzij jak 36 mm? Czy może sie mylę? 

 

Bez tytułu.jpg

 

Drugie z maksymlanym przybliżeniem:

2.jpg

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, to nie są hot pixele, a zwyczajny szum. Jeśli taki ci się przytrafi to będzie się wyróżniał od pozostałych. Poza tym to będzie jeden z 24 milionów. Tzw. ekwiwalent ogniskowej dla matryc APSC wynosi 1,5x ogniskowa obiektywu, czyli można przyjąć że kąty widzenia obiektywu 24 mm będą mniej więcej odpowiadały obiektywowi 36 mm.