anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a6000 - problem z WiFi

kromak
Poszukiwacz

Sony a6000 - problem z WiFi

Jestem całkiem nowym użytkownikiem Sony a6000, mam aparat od kilku godzin. Zależy mi na włączeniu funkcji przesyłania zdjęć przez WiFi. Wydaje się, że wykonałem kolejne kroki prawidłowo, ale chyba nie do końca. Po uruchomieniu funkcji "Send to computer" aparat rozpoznaje sieć i po ok, 30 sek. daje komunikat: Connected to the access point. Cannot connect to the computer to be saved. Gdzie popełniłem błąd? Proszę o pomoc.
Tagi (2)
7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, aparat nie łączy się bezpośrednio z komputerem tylko za pośrednictwem routera wifi ja widzę dwie opcje: masz zaporę na komputerze, która blokuje przesył danych albo router blokuje tego typu połączenie. Ja osobiscie korzystam z playmemories i przesyłam zdjęcia na telefon.

kromak
Poszukiwacz

Udało się dopiero po wyłączeniu firewall. Przesłanie pliku trwa bardzo długo i wymaga interwencji operatora, a nie o to mi chodziło. Spodziewałem się, że będzie podobnie jak w One Drive, wszystko migiem i w tle, bez dodatkowych zabiegów. Być może jest tak również w wypadku a6000, ale nie umiem się z tym aparatem zaprzyjaźnić. Może to przyjdzie z czasem? Tak czy inaczej dziękuję za szybką pomoc. Dobrze, że w wypadku problemów możemy liczyć na społeczność użytkowników. Dziękuję!
Tatiana_D
Nowicjusz

Jak dokładnie wyłączyć zaporę Windows, żeby rozwiązać ten problem? Zwykłe wyłączenie nie działa((

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, sprawdź czy komputer jest w tej samej sieci co aparat, czy jest włączone jakieś inne oprogramowanie (np. antywirus z funkcjami firewalla), czy router nie ma ustawionych jakichś blokad?
profile.country.PL.title
smartphotolab
Nowicjusz

Witam,

 

czy juz Panu udało sie zaprzyjaznic z aparatem a6000 odnosnie przesylu zdjec po WiFi ? Do jakich min. czasów udało sie panu zejść ?

Ja zakupiłem a6400 i trzeba odczekać prawie 2min ! czasu by urzadzenia sie skomunikowały i apara zaczal przesylac zdjecie do komputera przy oprogramowaniu Playmemories Home. Całość transferu zamyka się w 2:15 - 2:30min w zaleznosci od wielkości zdjęcia. Wydaj mi sie ten czas mega długi i mnie nie satysfakcjonuje

 

czekam na wieści

pozdrawiam

Mariusz

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@smartphotolab  napisał(a):

Wydaj mi sie ten czas mega długi i mnie nie satysfakcjonuje

 

czekam na wieści

pozdrawiam

Mariusz

 


Jeśli zależy Ci na szybszym transferze zdjęć to pozostaje kabel lub czytnik kart SD.

profile.country.PL.title
Aang0_-.
Poszukiwacz

Imaging Edge. Używam wersji mobile i zdjęcia przesyłają się szybko. Nie wiem jak jest z wersją na komputer, lecz może Pan sprawdzić :wink: