anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A7 II - poziomica, proszę o pomoc.

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
BobA7II
Poszukiwacz

Sony A7 II - poziomica, proszę o pomoc.

Witam, mam pytanie, posiadam aparat Sony A7 II, do funkcjonowania jest mi potrzebna poziomica na podglądzie liveview na ekranie, nie mogę znaleźć takiej funkcji, ktoś orientuję się czy istnieję możliwość wyświetlania elektronicznej poziomicy wraz z podglądem na ekranie? 

Ps. wiem, ze poziomica wyświetla się w elektronicznym wizjerze, nie ratuję mnie to, używam aparatu do zdjęć wnętrz więc korzystam z ekranu i zajrzenie w wizjer często jest niemozliwe, za to opcja przełączania między ekranami raz na podgląd a raz w miejsce gdzie wyświetlana jest poziomica, szukam odp. narazie nikt mi nie pomógł a dla mnie jest to sprawa na tyle istotna, że nie mając takiej funkcji będę musiał wymienić aparat.

 

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Na liście wyświetlanych pozycji na ekranie LCD (Monitor), zaznacz ptaszkiem "poziom" i problem rozwiązany. 

 

A tutaj krok po kroku, gdzie szukać :slight_smile:

 

  1. MENU   (Ustawienia niestandard.) → [Przycisk DISP]  [Monitor] → odpowiednie ustawienie → [Enter].
    Dostępne są elementy oznaczone symbolem .

Szczegóły pozycji menu

Wyświetl. graf.:
Wyświetlane są podstawowe informacje dotyczące fotografowania lub filmowania. Pokazuje szybkość migawki i wartość przysłony w postaci graficznej.
Wyśw. wsz. info.:
Pokazuje dane zapisu.
Brak informacji:
Informacje dotyczące zapisu nie są wyświetlane.
Histogram:
Graficzna prezentacja rozkładu luminancji.
Poziom:
Wskazanie, czy urządzenie jest ustawione prosto w poziomie i płaszczyźnie przód-tył. Gdy urządzenie jest wypoziomowane w obu płaszczyznach, wskaźnik zmienia kolor na zielony.
Wizjer:
Wyświetla informacje dotyczące fotografowania z wizjerem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Na liście wyświetlanych pozycji na ekranie LCD (Monitor), zaznacz ptaszkiem "poziom" i problem rozwiązany. 

 

A tutaj krok po kroku, gdzie szukać :slight_smile:

 

  1. MENU   (Ustawienia niestandard.) → [Przycisk DISP]  [Monitor] → odpowiednie ustawienie → [Enter].
    Dostępne są elementy oznaczone symbolem .

Szczegóły pozycji menu

Wyświetl. graf.:
Wyświetlane są podstawowe informacje dotyczące fotografowania lub filmowania. Pokazuje szybkość migawki i wartość przysłony w postaci graficznej.
Wyśw. wsz. info.:
Pokazuje dane zapisu.
Brak informacji:
Informacje dotyczące zapisu nie są wyświetlane.
Histogram:
Graficzna prezentacja rozkładu luminancji.
Poziom:
Wskazanie, czy urządzenie jest ustawione prosto w poziomie i płaszczyźnie przód-tył. Gdy urządzenie jest wypoziomowane w obu płaszczyznach, wskaźnik zmienia kolor na zielony.
Wizjer:
Wyświetla informacje dotyczące fotografowania z wizjerem.
profile.country.PL.title
BobA7II
Poszukiwacz

Jesteś wielki! Życzę żebyś również trafił na tak pomocną osobę szukając czegoś dla siebie :slight_smile: Dziękuję!

profile.country.PL.title
sailor-66
Poszukiwacz

Próbowałem u mnie wg opisanego sposobu i nie działa. Poziomnica wyświetla się wyłącznie w wizjerze.

profile.country.PL.title
sailor-66
Poszukiwacz


@sailor-66  napisał(a):

Próbowałem u mnie wg opisanego sposobu i nie działa. Poziomnica wyświetla się wyłącznie w wizjerze.


Korekta: da się ustawić poziomnicę, ale po wyłączeniu pozostałych funkcji oprócz "wizjer".

I przy okazji dzięki za pomoc. :slight_smile:

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Super, że udało ci się włączyć poziomicę.
Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem, wyłączyłeś wszystkie opcje wyświetlania oprócz poziomicy? Jeśli ta tak, to niepotrzebnie. Żeby przełączyć się między kolejnymi widokami wystarczy użyć przycisku "DISP", wtedy aparat przełącza się między wybranymi opcjami dla danego wyświetlacza, osobno dla wizjera i ekranu.
profile.country.PL.title
sailor-66
Poszukiwacz


@mat_czok  napisał(a):
Super, że udało ci się włączyć poziomicę.
Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem, wyłączyłeś wszystkie opcje wyświetlania oprócz poziomicy? Jeśli ta tak, to niepotrzebnie. Żeby przełączyć się między kolejnymi widokami wystarczy użyć przycisku "DISP", wtedy aparat przełącza się między wybranymi opcjami dla danego wyświetlacza, osobno dla wizjera i ekranu.

Dzieki! włączyłem wszystkie funkcje i jest dokładnie tak jak napisałeś.

Przełączanie DISP.