anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a7 II

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
miecio_2007
Poszukiwacz

Sony a7 II

Witam, jestem posiadaczem Sony a7II, i mam pytanie czy stabilizacja wbudowana, matrycy działa z każdym obiektywem typu zoom, bez stabilizacji. Mam zamiar kupić obiektyw starszej generacji ( poniżej ) całkowicie manualny, pozdrawiam - Mieczysław

Panagor 75-205/3.5 + adapter Sony E FE A7

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć! 

 

Stabilizacja będzie działać, z jednym ale.  Kompensacja drgań będzie się odbywać dla ustalonej w menu ogniskowej obiektywu. I tu pojawia się lekki problem, bo jeśli zamierzasz używać obiektywu typu zoom to wpisując sztywno wartość np. 200mm optymalne działanie stabilizacji będzie właśnie dla tej (i zbliżonej) ogniskowej. To nie znaczy, że przy innych wartościach stabilizacja nie będzie działać zupełnie, po prostu nie będzie tak efektywna. 

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć! 

 

Stabilizacja będzie działać, z jednym ale.  Kompensacja drgań będzie się odbywać dla ustalonej w menu ogniskowej obiektywu. I tu pojawia się lekki problem, bo jeśli zamierzasz używać obiektywu typu zoom to wpisując sztywno wartość np. 200mm optymalne działanie stabilizacji będzie właśnie dla tej (i zbliżonej) ogniskowej. To nie znaczy, że przy innych wartościach stabilizacja nie będzie działać zupełnie, po prostu nie będzie tak efektywna. 

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Jakaranda01
Poszukiwacz

Cześć,

a gdzie w menu można zmienić tę ogniskową? Na monitorze wyświetla mi się 8mm. Podpięłam 85mm, przeleciałam całe menu już trzy razy i nie widzę gdzie zmienić.

profile.country.PL.title
Jakaranda01
Poszukiwacz

Wycofuję pytanie. Znalazłam i zmieniłam.