anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A7 III i Auto HDR

lubie_K-3
Nowicjusz

Sony A7 III i Auto HDR

Namówiony noworoczną promocją (cashback itp.) nabyłem A7 III jako może ewentualnego nastepcę mojego Pentaksa (APS-C), z którym jestem niemal 10 lat (K-3).

Wiadomo, że trzeba się przestawić psychicznie na nieco inny układ menu, ale pewne rzeczy mnie w A7 III zaskakują.

Główną jak na razie jest HDR, nazywany w menu Auto HDR. Zaskoczenie, że zapisuje jedynie JPG, a nie potrafi RAW-JPG (w K-3 otrzymywałem DNG około 50 MB z trzech kłapnięć lustra  + JPG złożony z tych trzech strzałów w korpusie). Drugie zaskoczenie, że A7 zapisuje dwa pliki JPG. Przeszperałem, że jeden z tych JPG to obraz złożony w korpusie przez funkcję Auto HDR z trzech strzałów migawki, drugi to środkowe zdjecie (+/- 0 kompensacji). W EXIF widać, że jeden z tych dwóch JPG ma 4 bity na piksel, drugi JPG ma 3 bity na piksel. Teoretycznie im więcej bitów na piksel, tym lepiej, ale... właśnie ten JPG z trzema bitami na piksel zwykle u mnie na ekranie monitora wygląda lepiej.

PYTANIE: Które z zapisanych przez A7 III na karcie pamięci zdjęć (JPG) jest "środkowym", a które złożonym w jedno przez funkcję korpusu Auto HDR?

Drugie PYTANIE: w praktyce przy włączonej funkcji Auto HDR jaki czas da się utrzymać w A7 III z ręki przy ogniskowych 12 mm - 18 mm (zdjęcia wnętrz, zwykle da się oprzeć plecami o ścianę :wink:).?

Tagi (1)
1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Tak sie zastanawiam... Do czego by mi był potrzebny HDR w raw?