anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A7 III podgląd zdjęcia w EVF..

profile.country.PL.title
pietrola
Poszukiwacz

Sony A7 III podgląd zdjęcia w EVF..

Taka mała sugestia od użytkownika Sony A7 III w kwestii podglądu zdjęcia w wizjerze EVF..

Jak wiadomo możemy ustawić sobie wyświetlenie zrobionego zdjęcia na ekranie LCD z tyłu aparatu lub wizjerze na określony czas lub zrezygnować z podglądu całkowicie, otóż SUPER BY BYŁO gdyby dało się rozdzielić tą funkcję tak aby można było wybrać np. po wykonaniu zdjęcia podgląd pokazuje się tylko na LCD a w EVF nie.., wtedy wyświetlanie podglądu nie przeszkadzało by w sytuacjach gdzie chcę obserwować przez EVF od czasu do czasu zerkając na LCD..

 

Z pozdrowieniem

pietrola

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, szczerze mówiąc nie widzę w Twojej propozycji większego sensu. Jak już oderwiesz oko od wizjera to jednym kliknięciem możesz sobie podejrzeć zdjęcie otwierając galerie. Druga sprawa to, to że wizjer i ekran są używane zamiennie i to jest tylko kwestia gdzie procesor skieruje obraz i sytuacja gdy na ekranie na 2 sekundy pojawiłby się podgląd, a w wizjerze by go nie było według mnie jest fizycznie niemożliwa.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Ja rozumiem kolegę pietrola w sprawie podglądu. Aparat działałby wtedy jak w typowej lustrzance. W DSLR w wizjerze nie masz możliwości zobaczyć podglądu zdjęcia, tam widzisz cały czas obraz sceny fotografowanej, w momencie oderwania oka od wizjera włącza się ekran a tam wyświetlone ostatnie zrobione zdjęcie, może nawet z histogramem. Na szybko ocena i robimy dalej. Nic nie musisz naciskać no chyba, że chcesz zobaczyć szczegóły więc musisz nacisnąć przybliżenie.

Ale ja tak mam pewnie dlatego, że fotografuję lustrzanką (tylko nie mam automatycznego włączania ekranu, muszę go włączyć przyciskiem ale to ze względu na zmodyfikowaną muszlę oczną, która zasłania czujnik zbliżenia oka i ekran praktycznie nigdy sam się nie włącza).

profile.country.PL.title
pietrola
Poszukiwacz

Dokładnie o to chodzi.. Dynamiczna scena którą obserwuję przez wizjer, nie mogę sobie pozwolić na oglądanie każdego zrobionego zdjęcia (więc podgląd w wizjerze odpada bo przeszkadza) ale od czasu do czasu potrzebuję zajrzeć (w sposób opisany przez kolegę piotruso) na ekran LCD bez zabawy guziczkami.. 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@pietrola  napisał(a):

Dynamiczna scena którą obserwuję przez wizjer, nie mogę sobie pozwolić na oglądanie każdego zrobionego zdjęcia (więc podgląd w wizjerze odpada bo przeszkadza) ale od czasu do czasu potrzebuję zajrzeć (w sposób opisany przez kolegę piotruso) na ekran LCD bez zabawy guziczkami.. 


Tak się nie da. 

Takie rozwiązanie byłoby w ogóle zupełnie pozbawione sensu z uwagi na niepotrzebne zużycie energii przez ekran LCD.  

 

Nie wiem na ile dolegliwe dla Ciebie jest przyciśnięcie jednego guzika, ale wydaje mi się, że chyba nie jest to języczek u wagi przy obsłudze aparatu. Wciśnięcie tego przycisku zajmuje przecież mniej czasu niż oderwanie aparatu od oka i zerknięcie na LCD...