anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A7 III PROBLEM Z VIDEO

profile.country.PL.title
draro1
Nowicjusz

Sony A7 III PROBLEM Z VIDEO

Witam. Podczas przeglądania materiału zauważyłem na jednym z nagrań niepokojące zachowanie aparatu.

https://www.youtube.com/watch?v=cgMBuuZlO7k&feature=youtu.be

 

Proszę o pomoc co mogło być przyczyną tego zachowania. Obraz w pewnym momencie zostaje zdegradowany "pikseloza" po czym wraca do normalnego zapisu i tak kilka razy było w załączonym klipie.. Początkowo myślałem, że to coś z renderowaniem ale to pojawiło się na oryginalnych plikach z aparatu. Dane klipu: ISO 3200, 100fps 100Mb/s, migawka 1/200. Zapis odbywał się na SANDISK Extreme 170MB/s. W przypadku 1080p50 tez zauważyłem w kilku klipach takie zachowanie. 

 

 

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

czy zjawisko występuje przy sztucznym, migającym oświetleniu? Podaj proszę numer wersji oprogramowania Twojego aparatu.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
draro1
Nowicjusz

Tak. Problem występuje przy sztucznym migającym oświetleniu w słabych warunkach oświetlenia stąd też ustawione było stosunkowo wysokie ISO 3200. Wersja oprogramowania to 3.10. Na drugim korpusie A7 III (posiadam dwa aparaty) nie zauważyłem tego problemu choć pracował w tym samym pomieszczeniu i w tym samym czasie skierowany był w ten sam obiekt (para młoda. Drugie korpus nagrywał 1080p50 z 1/100) stąd na szczęście mogłem użyć materiału z drugiego aparatu. Co  może być przyczyną takiej degradacji obrazu? To nie wygląda jak wzrost szumów tylko jak zdegradowanie rozdzielczości o minimum 1/2 z artefaktami. Dziękuję za odpowiedź.

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Daj proszę znać, jaki rodzaj obiektywu zastosowałeś? Jeżeli nie było to oryginalne szkło Sony, czy zjawisko występuje przy optyce Sony?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
draro1
Nowicjusz

Zjawisko przedstawione na filmie wystąpiło na 100% z przypiętym całkowicie manualnym (bez elektroniki- obiektyw nie styka się ze złączami bagnetu) Samyang'u 85mm f1.5 . Co do oryginalnego szkła Sony to ciężko mi teraz jednoznacznie stwierdzić. Zauważyłem takie zachowanie przeglądając materiał źródłowy z body i kilka ujęć mnie zaniepokoiło ale nie potrafię określić jakimi obiektywami w danych momentach materiał został nagrany. Jedno z takich ujęć mogło być wykonane przy użyciu Sony 50mm 1.8 gdzie zauważyłem taki problem jednak to jest moje przypuszczenie. Powyższe body gdzie wystąpił problem używam już ok 2,5 roku i nigdy nie było takiego problemu z  obiektywami zarówno manualnymi jak i oryginalnymi Sony. Podkreślę, że aparat nie jest mocno eksploatowany. Średnio raz na 3 miesiące wykona jakieś zlecenie po 2-3h nagrania. Aparatem nie wykonywałem nigdy zdjęć. Używam jedynie oryginalnych akumulatorów i kart SANDISK EXTREME. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

konsultowaliśmy opisaną sytuację z filmowcami. Niestety, na odległość ciężko stwierdzić, z czego wynika problem. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie przesłanie sprzętu do autoryzowanego serwisu, gdzie przeprowadzą kompleksową diagnostykę i zaproponują rozwiązanie. Najbliższy serwis możesz znaleźć tu: https://locator.sony/pl_PL/servicecenters/?zoom=5&latitude=52.16045&longitude=19.33594

 

Pozdrawiam