anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A7-III vs ciemnica. Okiem amatora.

profile.country.PL.title
Czarek.73
Użytkownik

Sony A7-III vs ciemnica. Okiem amatora.

Witam serdecznie,

mam na imię Czarek i jestem nowy na forum. Fotografuję czysto amatorsko zmagania sportowe, występy w scholi, psie swawole i co tam się jeszcze przydarzy w wolnej chwili. W pewnych sytuacjach, generalnie związanych ze słabymi warunkami oświetleniowymi (hale sportowe, kościoły czy wieczorne spacery z psem) dotychczasowy aparat niezbyt mnie zadowalał. Po odpracowaniu rozpoznania w sieci wybór padł na A7-III  za sprawą dynamiki tonalnej na wyższych ISO i ogólnie niskich szumów. Testów i zdjęć trochę w sieci jest. Jednak, albo ciemnicy nie uświadczysz, albo są one "wylizane" (statyw, długi czas naświetlania i obróbka RAW). Mnie interesowało coś innego. Fotki z ręki, czasami ciemno jak w......, tylko JPEG z aparatu. Założyłem, że kiedy tu jest akceptowalnie to potem może być już tylko lepiej.

Zdjęcia robione obiektywem Sony 85mm/1,8 (dokupiony na start do kitowego 28-70, fantazje tele i szeroko odłożono w czasie). A7-III soft v1.01, ustawienia fabryczne poza zmianą JPEG na najwyższą jakość.
Foty pod linkiem na koncie google, bo tutaj są ograniczenia wielkości plików.
Pierwsze cztery fotki pokazują działanie AUTO. Na pierwszym zdjęciu, jedyne co dawało światło to plafon.
https://photos.app.goo.gl/XMJ8yUNbj4u6swJf6

 

 

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Trochę jakby zabrakło podsumowania - czy jesteś zadowolony z tego aparatu, czy nie?

profile.country.PL.title
Czarek.73
Użytkownik

Jestem jak najbardziej zadowolony z A7-III. Nie spodziewałem się, że dla amatora ISO 12800 może być użyteczne. Czasami zdarzają się sytuacje "beznadziejne" i wtedy, gdy scena nie ma ruchu spokojnie mogę przełączyć na pełen automat (to te pierwsze zdjęcie ze świecącym plafonem). W sytuacji ruchu i zależnie od jego cech trzeba się pomęczyć z ustawieniami manualnymi. Można powiedzieć z drugiej strony, jak niewiele trzeba amatorowi. Nie drukuję dużych formatów. Czasami coś do pokoju, maks. 30x40 cm. Przede wszystkim jednak fotki są oglądane na laptopie i TV (FHD i 4K). Faktem jest, że mój punkt odniesienia był dość oddalony od obecnego stanu bo był to Lumix FZ-1000. Rozważałem również inne aparaty - Nikona D750, D500, Canona 6D Mk2, Fujifilm XT-3, Pentax KP, Pentax K-1 Mk2 czy Sony A7R-II. Opinii było tyle ile osób podpytywałem. Wypożyczyć nie dało rady. Zaufałem po części wynikom pomiarów przedstawianych w testach. Podsumowując - świetna maszynka do ciemnicy.