anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A7 IV brak płynności nagrań wideo.

profile.country.PL.title
MarekJ73
Poszukiwacz

Sony A7 IV brak płynności nagrań wideo.

Witam serdecznie!

Dlaczego nagrania wykonane S7IV w 25 lub 30 kl/s niezależnie od formatu, kodeka, rozdzielczości, ilości Bitów/s, 10Bit/8Bit, itp., odtwarzane na Mac’u Studio M1 Ultra lub MBP z M1 Max klatkują - widoczne jest gubienie klatek i brak płynności.
problem występuje również z nagraniami z Sony RX-100 V.

Nagrania 60 kl/s w h.265/HEVC są OK.

Nagrania z GP 11 niezależnie od ustawień są OK.

Nagrania z iPhone 14 Pro są OK.

Karty pamięci V60 Lexar, Sony, SanDisk.

Wszystkie sprzęty zaktualizowane do najnowszych wersji softu.

Proszę o pomoc.

 

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Myślę, ze klatkowanie związane jest z różnica pomiędzy ilością klatek materiału a parametrami wyświetlania ekranu w komputerze.

Rozumiem, że klatkuje materiał surowy prosto z kamery? Zrób na próbę renderowanie jakiegoś klipu w powiedzmy 25p do formatu z 50p.

profile.country.PL.title
MarekJ73
Poszukiwacz

Niestety renderowanie nie pomaga… 
Nie ma znaczenia czy nagrywam w PAL 25 kl/s czy NTSC 30 kl/s lub h.264/h.265, zawsze jest „klatkowanie” obrazu.

Dodam, że nagrania z Sony RX-100 V wyglądają tak samo źle.

profile.country.PL.title
MarekJ73
Poszukiwacz

Ekran to Studio Display podłączony do Mac Studio lub ekran MacBook Pro M1 lub iPad Pro M1…. Zawsze ten sam problem z obrazem nagranym Sony!

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No jedyne co mi przychodzi do głowy to ustawienie migawki sporo powyżej typowej, ale to już dywagacje akademickie.

Osobiście nie używam 25p ale rozumiem, że jest jakiś zamysł i konieczność takiego konkretnie ustawienia.

profile.country.PL.title
MarekJ73
Poszukiwacz

Ustawienie migawki jest typowe jak dla filmowania, wg zasady 180.

Nagrania w 60 kl/s wyglądają prawie OK, jednak chciałbym nagrywać przede wszystkim w 30 kl/s, aby uzyskać bardziej naturalny obraz.

Czy byłaby możliwość otrzymania surowego pliku nagranego Sony A7 IV w h.265 w 30kl/sek.? Wówczas mógłbym sprawdzić czy problem leży po stronie mojego aparatu/ów.

profile.country.PL.title
MarekJ73
Poszukiwacz

Witam ponownie! 
Nadal nie znalazłem rozwiązania powyższego problemu. 
Może ktoś z Was ma jakieś sugestie?

Pozdrawiam.