anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a7 + kit 28 - 70 dziwny dźwięk po zrobieniu zdjęcia z długim czasem ekspozycji

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
lukkacz
Poszukiwacz

Sony a7 + kit 28 - 70 dziwny dźwięk po zrobieniu zdjęcia z długim czasem ekspozycji

Witam.

Mam pytanie do posiadaczy aparatu sony a7.

W moim egzemplarzu po zrobieniu zdjęcia z długim czasem ekspozycji słychać najpierw normalnie dźwięk migawki, później na ekranie pojawia się napis "przetwarzanie", natomiast przy wyświetlaniu podglądu zdjęcia z aparatu wydobywa się dosyć głośne stuknięcie. Co ciekawe przy krótkich czasach naświetlania, kiedy nie pojawia się napis przetwarzanie, tylko podgląd jest wyświetlany od razu po zrobieniu zdjęcia słychać jedynie dźwięk migawki.

Moje, być może głupie pytanie czy to normalne w tych aparatach, czy też może z moim egzemplarzem jest coś nie tak? Poniżej zamieszczam nagranie. Chodzi mi o ten trzeci dźwięk.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
lukkacz
Poszukiwacz

Walczylem z ustawieniami aparatu i doszedłem do rozwiązania. Za owy dżwięk odpowiada funkcja "redukcja szumu długiego naświetlania" Z tego co poczytałem, to aparat dopiero po przetworzeniu zdjecia domyka jeszcze przysłonę i wtedy wydaje ten dźwięk. Temat do zamknięcia.  

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
lukkacz
Poszukiwacz

Walczylem z ustawieniami aparatu i doszedłem do rozwiązania. Za owy dżwięk odpowiada funkcja "redukcja szumu długiego naświetlania" Z tego co poczytałem, to aparat dopiero po przetworzeniu zdjecia domyka jeszcze przysłonę i wtedy wydaje ten dźwięk. Temat do zamknięcia.