anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a77 + 75-300mm

ROZWIĄZANE
dolce343
Poszukiwacz

Sony a77 + 75-300mm

Witam .
Planuje kupić nowe Body A77. Posiadam starszy obiektyw 75-300mm od Sony 
Wyczytałem że jeśli kożysta się ze starszych obiektywów  z BODY które ma WŁĄCZONĄ elektroniczną pierwsza kurtynę zaleca się wyłączenie tej opcji gdyż obiektyw może nie nadażyć zsynchronizowac się. 

Czy ktoś byłby tak dobry i sprawdził czy nie ma problemów z tym ? Zależy mi na włączonej elektr. kurtynie gdyż  jeśli jest wyłączona  przebieg migawki zwiększa się 2x  gdyż  konieczne są 2 ruchy migawki. A dużó zdjęć robię 

Pozdrawiam i bardzo prosze o pomoc. ; -)






1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj.

Nie mam przy sobie A77, ale mam A58, które działa na tej samej zasadzie. Założyłem sigmę 70-300, pierwszą kurtynę mam zawsze włączoną. Nie zauważyłem żadnych problemów w korzystaniu z takiego zestawu.

Zresztą, jak używałem A77 też nie zauważyłem problemów nawet ze stareńką "flintą" czyli Minolta 70-210/4.

 

Jedyny problem, jaki czasem może wystąpić przy włączonej 1 kurtynie, to gdy używa się ultrakrótkich czasów ekspozycji. Czyli planując zdjęcia, gdzie może występować 1/8000s lepiej wyłączyć 1 kurtynę. Choć, ja i takie fotki robiłem i było OK.

------------------------------
fotoamator

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj.

Nie mam przy sobie A77, ale mam A58, które działa na tej samej zasadzie. Założyłem sigmę 70-300, pierwszą kurtynę mam zawsze włączoną. Nie zauważyłem żadnych problemów w korzystaniu z takiego zestawu.

Zresztą, jak używałem A77 też nie zauważyłem problemów nawet ze stareńką "flintą" czyli Minolta 70-210/4.

 

Jedyny problem, jaki czasem może wystąpić przy włączonej 1 kurtynie, to gdy używa się ultrakrótkich czasów ekspozycji. Czyli planując zdjęcia, gdzie może występować 1/8000s lepiej wyłączyć 1 kurtynę. Choć, ja i takie fotki robiłem i było OK.

------------------------------
fotoamator
dolce343
Poszukiwacz

Dziękuje bardzo Panu za opinie 😉 Pozdrawiam