anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a77 czy NEX-6

wlotek
Nowicjusz

Sony a77 czy NEX-6

Witam Wszystkich :slight_smile: Przesiadam się z systemu Nikona na system Sony i mam dylemat pomiędzy wyborem Sony a77 a NEX-6. Wcześniej robiłem zdjęcia amatorskim modelem Nikona, teraz chcę już coś bardziej zaawansowanego. Aparatu używał będę do zdjęć na imprezach typu 18-tki, półmetki, do portretów oraz do kręcenia filmików (teledysków). Z czasem chcę także wykonywać zdjęcia ślubne. Ogólnie aparat do wszystkiego. Zależy mi przede wszystkim na stopce na lampę błyskową oraz fajnie by było jakby aparat miał złącze na mikrofon. Czekam na opinię oraz pomoc w wyborze.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Jak czytam do czego zamierzasz wykorzystać aparat, to zdecydowanie lepiej będzie jeśli wybierzesz SLT-A77, a najlepiej wersję Mark II, która ma zdecydowanie lepszy układ AF, nowy procesor, matrycę itd.

 

Pozdrawiam,

wlotek
Nowicjusz

Niestety ale mój budżet to 5000 zł. a z tego co widzę to Mark II z 16-50 kosztuje około 6000 zł.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Podpiszę się pod tym co Lajam napisał.

Również poleciłbym A77 mk2. No ale skoro budżet skromniejszy to ... pozostaje chyba tylko A77.

Co do wyboru szkieł to zdań pewnie będzie bardzo wiele ale ja do Twoich zastosowań poleciłbym obiektywy stałoogniskowe. W podobnej pracy mój zestaw wyglądałby tak: Minolta 85/1,4 i Minolta 24/2,8 lub Minolta 20/2,8 (w zależności czy lubisz szerzej czy węziej) jako zestaw podstawowy i uzupełniłbym Sony 35/1,8. Wiem, że przy filmowaniu pewnie nie byłoby różowo, bo obiektywy te są na tzw. śrubokręt i silnik z korpusu będzie bardzo słychać ale można jakoś temu zaradzić poprzez dodatkowy mikrofon.

W A77 jest stopka na lampę błyskową, jest także złącze PC (do podłączania lamp błyskowych studyjnych, wyzwalaczy itp), jest również wejście na mikrofon zewnętrzny jack 3,5 mm.