anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A7IV nie pokazuje przesterów dźwięku

profile.country.PL.title
szerwony
Poszukiwacz

Sony A7IV nie pokazuje przesterów dźwięku

Niedawno kupiłem A7IV i zauważyłem, że wskaźnik poziomu nagrywanego dźwięku prawie nigdy nie pokazuje przesterów. Nie dobija do czerwonego pola, tylko zatrzymuje się jedną kropkę przed. Niestety, nie oznacza to, że przesterów nie ma - są, słychać je, a w Davinci Resolve widać, że dźwięk z A7IV zatrzymuje się na -1dB. Zapewne z tego właśnie powodu wskaźnik w aparacie twierdzi, że audio nie jest zbyt głośne. Porównanie z A7III ewidentnie pokazuje problem w A7IV.
Tutaj jest mój film pokazujący wskaźniki na obu aparatach: 

 

A tutaj próbki dźwięku wraz ze screenem, jak to wygląda w programie do montażu: 

 

 

I oczywiście wiem, że poprawnie powinno nagrywać się w dużo niższym zakresie, tak aby nigdy do przesterów nie dochodziło. Mimo wszystko nie jest to rozwiązaniem problemu z niepoprawnie działającym wskaźnikiem. Wersja oprogramowania mojego aparatu to 1.11. Ciekawe czy w przyszłych aktualizacjach coś się zmieni?

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Ciekawa obserwacja. A próbowałeś na zewnętrznym mikrofonie? W sensie czy na obu aparatach przy zewnetrznym mikrofonie będzie podobny efekt

profile.country.PL.title
szerwony
Poszukiwacz

Próbowałem na obu aparatach zarówno z ich wewnętrznymi mikrofonami, jak i dodatkowo Saramonic Vmic5 Pro oraz Boya BY-XM6-S2. Z każdym mikrofonem w A7IV wskaźnik działa nieprawidłowo, a w A7III prawidłowo. Ktoś może jeszcze potwierdzić, że ma taki sam problem w swojej A7IV z najnowszym oprogramowaniem? A może ktoś ma starszą wersję i wtedy taka sytuacja nie występuje?

profile.country.PL.title
szerwony
Poszukiwacz

Okej, jednak trochę się pospieszyłem z tą informacją o wbudowanym mikrofonie. Wbudowany w A7IV jednak pokazuje przestery i dźwięk z niego dochodzi do 0dB czasem. Problem pojawia się ze wszystkimi zewnętrznymi. Do grona tych, po dzisiejszym teście mogę jeszcze dopisać Rode Videomicro. Dobicie dźwięku do 0dB z zewnętrznych mikrofonów zdarza się niezwykle rzadko. Niżej na screenie zaznaczyłem moment, gdzie na ułamek sekundy przez jakieś stuknięcie doszło właśnie do 0dB. Reszta to mówienie do mikrofonu znajdującego się centymetr od ust i tam dźwięk zatrzymuje się stale na -1dB.

2.jpg