anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY A7R w studio jak podłączyć lampę studyjną

Danchos
Poszukiwacz

SONY A7R w studio jak podłączyć lampę studyjną

Witam. Wie ktoś jak podłączyć lampę studyjną za pomocą kabla albo radia do aparatu sony A7R ? jestem w Warszawie i żaden sklep nie ma gorącej stopki która pasowałaby do Sony A7R i miała wyjście np na kabel synchro . Są tylko przejściówki z nowego mocwania na stare mocowanie czyli żeby podłączyć coś w Polsce czy w stolicy to muszę używać 2 przejściówek na aparacie albo zamawiać coś z innych kontynentów by móc wykorzystać ten aparat w studio. Czy ma ktoś jakieś informacje ja kto jeszcze można zrobić? bo wczoraj widziałem video tutorial jak ktoś zrobił wyzwalanie migawki za pomocą kabla mini usb z przejsciem na mini Jack. po co sony robi nowe wejścia na stopkę jak i tak mają inne niz wszyscy producenci? byłem wczoraj w 7 sklepach nikt tego nie miał i będą mieć dopiero za tydzień a w sklepach Sony się smieją bo sami nie wiedzą jak to zrobić? żeby nie korzystać z przejściówek. straszna lipa :slight_smile: moim zdaniem to troche zacofane jest. tak jakby każdy telefon miał inne wejście ładowania.  wie ktoś coś jak najszybciej to zrobić żeby nie czekać tydzień? pozdrawiam i dziękuje

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Moze sprzedawcy nie zrozumieli o co chodzi. Podłączając lampę studyjną lub wyzwalacz radiowy możesz skorzystać z najprostrzego rozwiązania czyli wykorzystać urządzenie sterowane standardową gorącą stopką (po to Sony zmieniło mocowanie aby większość urządzeń na rynku była kompatybilna choć w minimalnym stopniu). A7R nie ma wejścia na kabel synchro ale są kostki - przejściówki umożliwiające podłączenie kabla synchro do gorącej stopki. Oczywiście nie będziesz mieć pełnego pomiaru, sterowania z poziomu aparatu, żadnego pomiaru TTL czy jakiejś innej odmiany itp. Korzystając z urządzeń kompatybilnych z gorącą stopką będziesz mógł pracować w trybie manualnym ale wyzwalanie będzie normalnie działało.

Danchos
Poszukiwacz

dzięki. coś takiego? **** no problem w tym że nikt tej kostki z synchro nie ma w PL 😕

 

Powód edycji: link zawierał post do strony służącej celom komercyjnym, co jest sprzeczne z zasadami forum.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Jest produkowana przez jakąś niezależną firmę dedykowana kostka/adapter stopka multi interface - stopka Minolta / Sony + złącze PC i nazywa się HSA - CSMSA (ale faktycznie, nie znalazłem jej na stronach w Polsce). Możesz użyć kostki Pixel TF 324, powinna zadziałać też Pixel TF 321 lub Pixel TF 327

Danchos
Poszukiwacz

no wlaśnie przez te styki w aparacie nie mozna do konca wsunąć. i chyba wychodzi na to ze bede musial jednak zamowic i poczekac tydzien i zrobić sobie urlop :wink: ale dzieki za info

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, nie mam a7, ale używałem wyzwalaczy radiowych (ze stopką nikona) na a99 i wszystko ładnie działało, więc w przypadku a7 też powinno.

Danchos
Poszukiwacz

Dzieki. za odpowiedzi. już sobie poradziłem. poszukałem po sklepach takiego radia które mi wyzwala blysk ale bez ttla czyli same srodkowe styki działaja. nie wchodzi radio do konca przez te styki w stopce A7R na końcu ale blysk jest i to najwazniejsze. to pytanie tylko czy obklejać tasma izolacyjna czesc stopki ktora dotyka stykow w stopce czy nie? w sklepie powiedzieli ze jest to na zimno wiec nie popale stykow w sonym.