anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A6000

profile.country.PL.title
andrzejbanas
Poszukiwacz

Sony A6000

Witam wszystkich!

Mam takie pytanie, posiadam aparat Sony &6000 i obiektyw Sony SELP18105G. Posiadam go rok i zdjęcia zawsze robiłem bez użycia lamy błyskowej ( głownie w dzień lub na wyższym ISO). Wczoraj po raz pierwszy użyłem lampy błyskowej w trybie auto i migawka ustawia mi sie od 10" do 30" w nocy. Chciałem Was zapytać czy tak powinna automatyka działać , bo powiem szczerze wydaj mi się , że migawka powinna się ustawic szybciej ( powiedzmy w zakresie 80, 100, 160 itd) , tak abym mógł  robić zdjęcia z ręki i nie czekać. W tej chwili robienie zdjęć za pomocą automatyki nie jest możliwe ze względu na rozmycia. W moim poprzednim aparacie Canon robienie zdjęć nocą na automacie było bardzo szybkie i zdjęcia wychodziły czyste . Stąd zastanawiam się czy to wina aparatu. Robiłem reset aparatu , ale to nic nie dało.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Andrzej

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Hej!

 

Czy możesz dokładnie opisać ustawienia w aparacie?

Czy używasz lampy wbudowanej czy zewnętrznej?

 

Pozdrowienia!

profile.country.PL.title
andrzejbanas
Poszukiwacz

Witam!

Lampa jest wbudowana , zdjęcia próbuje robić a trybie automat.

pzdr

Andrzej

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Łatwiej będzie jak wstawisz przykładowe zdjęcie z danymi exif. Możliwe, że np. byłsk ustawiony jest na synchronizację z długimi czasami naświetlania.

Reset wykonałeś do ustawień fabrycznych, czy masz na myśli co innego?

profile.country.PL.title
andrzejbanas
Poszukiwacz

Ok, zrobię jeszcze reset, ale np. w ustawieniach recznych migawki ( ustawienie "S" ) max. mogę ustawić migawkę 1/160 przy włączonej lampie.

pzdr

Andrzej

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert


@andrzejbanas  napisał(a):

w ustawieniach recznych migawki ( ustawienie "S" ) max. mogę ustawić migawkę 1/160 przy włączonej lampie.

 


I to by się zgadzało, ponieważ w tym aparacie najkrótszy czas synchronizacji migawki z wbudowaną lmapą błyskową to 1/160 s.