anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DT 18-55 SAM a300 nie zawsze wykrywa obiektyw

Par_Dez
Początkujący

Sony DT 18-55 SAM a300 nie zawsze wykrywa obiektyw

Witam !
Od pewnego czasu zaobserwowałem problem z obiektywem jak w temacie podpinanym do A300.
Otóż po odpięciu obiektywu i założeniu innego - obojętnie - 18-70 , MAF 28-80 , 55-200 jest
wszystko OK.Natomiast gdy ponownie zakładam 18-55 aparat nie widzi obiektywu.Dopiero takie operacje jak wyjęcie aku (kilka razy) przetarcie styków na obiektywie , ponowne odpięcie i zapięcie i wszystko wraca do normy.Zaczyna to być upierdliwe,wiem że winny jest obiektyw,na innych obiektywach nie ma problemu.

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Witam !
Od pewnego czasu zaobserwowałem problem z obiektywem jak w temacie podpinanym do A300.
Otóż po odpięciu obiektywu i założeniu innego - obojętnie - 18-70 , MAF 28-80 , 55-200 jest
wszystko OK.Natomiast gdy ponownie zakładam 18-55 aparat nie widzi obiektywu.Dopiero takie operacje jak wyjęcie aku (kilka razy) przetarcie styków na obiektywie , ponowne odpięcie i zapięcie i wszystko wraca do normy.Zaczyna to być ,wiem że winny jest obiektyw,na innych obiektywach nie ma problemu.



Przetrzyj styki obiektywu szmatką nasączoną delikatnie spirytem (resztę specyfiku wlać do otworu gębowego :D - pomaga zawsze, przynajmniej na dobry humor), być może to one są przyczyną pojawiających się niedociągnięć.

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Miałem tak przy flincie, nie zawsze dobrze się komunikowała - tak jak Piotrek pisał przetarcie styków alkoholem pomogło :thumbsup:

Par_Dez
Początkujący

Miałem tak przy flincie, nie zawsze dobrze się komunikowała - tak jak Piotrek pisał przetarcie styków alkoholem pomogło :thumbsup:


Oczywiście - przecierałem kilkakrotnie - ale pomaga to na krótki czas.Sądzę że to wina styków,które gdy zakładam obiektyw,muszę dosyć silnie zatrzasnąć , po prostu nie dolegają dobrze do tych kołeczków w body.

profile.country.pl_PL.title
marcinnek_
Początkujący

a masz możliwość przetestowania innej kombinacji aparat - obiektyw? najlepiej inny aparat i inny obiektyw by sprawdzić na krzyż co jest winowajcą.

Par_Dez
Początkujący

a masz możliwość przetestowania innej kombinacji aparat - obiektyw? najlepiej inny aparat i inny obiektyw by sprawdzić na krzyż co jest winowajcą.


Przepraszam że odpowiadam dopiero dzisiaj , ale musiałem iść do pracy i nie mogłem śledzić swojego wątku.Niestety drugiego body nie mam jednak wydaje mi się że to wina obiektywu bo zarówno po podpięciu adaptera M42 i mojego Jupitera 9 a potem innego obiektywu poza 18-55 jest OK.W tym miesiącu zamierzam kupić a33 SLT to wtedy sprawdzę.
Tutaj też mam wielki dylemat czy a33 czy dobre szkło do a300 , ale to tak na marginesie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat


Tutaj też mam wielki dylemat czy a33 czy dobre szkło do a300 , ale to tak na marginesie.

jeśli korpus Cię nie ogranicza, to inwestuj w szkła! To one są zdecydowanie ważniejsze!

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Par_Dez
Początkujący

kris napisał(a):


Tutaj też mam wielki dylemat czy a33 czy dobre szkło do a300 , ale to tak na marginesie.

jeśli korpus Cię nie ogranicza, to inwestuj w szkła! To one są zdecydowanie ważniejsze!


Istotnie - szczera prawda - oglądałem sporo zdjęć robionych a300 z dobrym obiektywem jak i kitowy obiektyw z a33 , jednak obiektyw jest ważniejszy.Co ograniczeń to wysokie ISO mniejsze szumy , video Full HD , poziomica , panorama.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

zapraszam na dzisiejsze spotkanie "u pana Michała"
Porozmawiamy, po przymierzamy, powymieniamy się doświadczeniami i wiedzą
więcej info viewtopic.php?f=198&t=2148&start=380

Par_Dez
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

zapraszam na dzisiejsze spotkanie "u pana Michała"
Porozmawiamy, po przymierzamy, powymieniamy się doświadczeniami i wiedzą
więcej info viewtopic.php?f=198&t=2148&start=380" target="_blank


Dzięki za zaproszenie ale tak się zawsze składa że pracuję na 2 zmianę i nie mogłem skorzystać.Szkoda , bo przydałby mi się taki "kontakt na żywo" z doświadczonymi użytkownikami alfy.Są niestety sprawy związane z użytkowaniem aparatu , fotografowaniem w całym tego słowa znaczeniu , których na forum nie można opisać - to jest możliwe tylko w żywym kontakcie z ludźmi.No nic na następny miesiąc przedstawiając propozycje swojego grafiku w mojej pracy(stary jestem co prawda ale jeszcze pracuję na pól etatu w komunikacji miejskiej w Warszawie) i uwzględnię pierwszą środę miesiąca marca.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek.