anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony SLT-A77 II menu w języku polskim

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
ankubik87
Poszukiwacz

Sony SLT-A77 II menu w języku polskim

Mam aparat A77 II , lecz niestety nie posiada on menu po polsku.

Czy jest możliwość wgrania do aparatu oprogramowania z językiem polskim ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Najprawdopodobniej posiadasz aparat z dystrybucji nie europejskiej (amerykańskiej, azjatyckiej). Niestety, nie ma możliwości wgrywania języków do aparatu. Języki menu są zaszyte w chipie na płycie głównej i jedyną opcją jest wymiana całej płyty głównej aparatu co jest bardzo kosztowne.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Najprawdopodobniej posiadasz aparat z dystrybucji nie europejskiej (amerykańskiej, azjatyckiej). Niestety, nie ma możliwości wgrywania języków do aparatu. Języki menu są zaszyte w chipie na płycie głównej i jedyną opcją jest wymiana całej płyty głównej aparatu co jest bardzo kosztowne.

profile.country.PL.title
ankubik87
Poszukiwacz

Dzięki za informację , będę się musiał męczyć z angielskim.
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Dlaczego męczyć :smileywink:? Format i steady shot (stabilizacja) i po angielsku i po polsku tak samo wygląda, RAW, jpeg też, większość często zmienianych nastaw masz pod przyciskami lub przedstawione w formie graficznej. W sieci jest instrukcja w języku ojczystym (co prawda tylko uproszczona ale wszystkie funkcje, wszystkie ikonki są opisane), jeżeli nie masz takowej dołączonej i nie znasz jakichś funkcji możesz spojrzeć na stronę Sony. No i jest jeszcze to forum, tu również możesz pytać, jest kilku użyszkodników tego aparatu i pewnie się podzielą z Tobą wiedzą na jego temat.

profile.country.PL.title
ankubik87
Poszukiwacz

Aż tak welkiego problemu to nie stanowi, to jest moja trzecia alpha więc większość funkcji jest mi dobrze znana.

Nowości w A77 II (a jest ich trochę, ostatnio miałem A580 to różnica jest) już prawie rozpracowałem.

Nie mogę tylko dojść jak włączyć geotagowanie  ale może ktoś pomoże.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

A oczywiście, że pomoże.

Geotagowania nie musisz włączać bo ... ten model nie ma GPS-u więc i geotagowania bezpośrednio nie zrobisz. Możesz posiłkować się zewnętrznym GPS-em i próbować synchronizować wskazania GPS i wykonania zdjęcia np według czasu z EXIF-a.

profile.country.PL.title
ankubik87
Poszukiwacz

Tak, wiem o tym ale w kilku opisach lub testach (np optyczne.pl) piszą że
istnieje możliwość geotagowania zdjęć
po aktywacji GPS w smartfonie przez moduł Wi-Fi który posiada A77 II.Chyba
że źle to zrozumiałem ale tak napisano
w kilku recenzjach na różnych stronach.