anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

steadyshot w a7r3

profile.country.PL.title
andrzejsirko
Poszukiwacz

steadyshot w a7r3

Jest problem ze stabilizacją obrazu w a7r3. Postanowiłem wykorzystać obiektyw Nikona (AF-S 24-120 4G) + Commlite ENF-E1 PRO. Jest komunikacja aparatu z obiektywem, ponieważ wyłączenie stabilizacji na obiektywie przestawia Steadyshot w aparacie z ON na OFF. Oczywiście włączenie stabilizacji na obiektywie przestawia Steadyshot w aparacie z OFF na ON. Stabilizacja obrazu działa, jak jest duża ilość światła. Wieczorem niestety nie. Mam też obiektyw SONY 18-135 SAM + LA-EA3. Z nim jest to samo. Co to za stabilizacja która działa w dzień lub w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Mam A65 w którym stabilizacja działa zgodnie z oczekiwaniem. Robiłem do tej pory zdjęcia D750 + AF-S 24-120 4G . Wieczorem mogłem swobodnie robić zdjęcia z ręki. Tu w a7r3, przy włączonej stabilizacji zong. Co jest z tą funkcją lub z tym aparatem? Oczywiście to wszystko w trybie A.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Sprawa jest banalnie prosta, używasz obiektywy niesystemowego i adaptera niesystemowego, a co za tym idzie firma zew (coomlite) zaprogramowała w jakiś sposób swój adapter i niestety on nie działa do końca prawidłowo z korpusem Sony. Co do podpinania obiektywów z bagnetu A, to o ile mnie pamięć nie myli  laea3 przenosi AF i ustawienie przysłony, najpewniej aparat nie radzi sobie z obiektywami z nieswojego systemu i tyle.

Dodam od siebie, że używałem a7r3 z obiektywami manualnymi gdzie recznie podawałem ogniskową obiektywu i stabilizacja działała cały czas niezależnie od pory dnia.