anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wide angle lens Obiektyw szerokątny

profile.country.PL.title
Bercik2000
Nowicjusz

Wide angle lens Obiektyw szerokątny

Which WA or UWA lens for sony A7 RII .Of course with good quality and Price

 

 

Jaki obiektyw szerokątny polecacie do sony A7 R II Zależy mi na dobrej jakości Ale i dobrej cenie 

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
plus5volt
Użytkownik

Zastanawia mnie jedynie na ile to ma sens 

Możesz nie polecać, jednak obiektyw jest na oficjalnej liście kompatybilnych z a7 rii. Oprogramowanie typu Lightroom także jest dostosowane do takiej kombinacji, automatycznie poprawnie koryguje dystorsje.

 

Każdy obiektyw powstaje przy pewnych założeniach konstrukcyjnych, przy założeniu pewnych kompromisów, zwykle cena i waga? Autor wątku nie sprecyzował wymagań, poza niską ceną i szerokim kątem.

dane z cyfrowe pl:

10-18 (15-27) / 4  - 3,2 tys, 225 gram

16-35 / 4 - 5,8 tys. 518 gram

16-35 / 2,8 - 10,8 tys. 680 gram

12-24 / 4 - 7,3 tys. 565 gram

Nie zauważyłem aby 10-18 robił gorsze zdjęcia na FF A7R m2 w trybie aps-c niż na stricte aps-c a6500.

Dla mnie jest to atrakcyjny obiektyw, znam jego ograniczenia, bo sam taki posiadam. na F4 jest słaby, ale na 5,6 już jest całkiem nieźle. Nawet niektore najdroższe obiektywy maja problemy przy pełnym otwarciu przysłony.

W tej cenie, nie znam lepszej propozycji. Nawet obiektywy zoom dla systemu m4/3 ktore mają takie kąty, jeśli kompaktowe to dają gorsze zdjęcia albo są droższe+cięższe+większe.

W aparacie A7 R2 trzeba pamiętać o funkcji korekcji dystorsji, ktora moze byc domyślnie wyłaczona.

 

ponadto matryca z a7r jest bardzo wymagająca

Bardziej wymagająca niż matryca aps-c? co decyduje że jest tak wymagająca? matryca a6000-6500 ma większą gestosć pikseli niż ta z A7Rm2.

 

Załączam zdjęcie które było wykonane sel 10-18 na a7R ii w trybie apsc, przy 10mm, jpg prosto z aparatu, zrobione na szybko z ręki. Robiąc upload nie wiem jak to się wyświetli na forum.

sel1818-a7Rm2-DSC09041.JPG

profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

Witam podepne sie z moim pytaniem, szukam szerokiego kata do a68 wykorzystywany glownie bedzie przez projektanta wnetrz  do robienia zdjec pomieszczen, osoba ta nie bedzie wielkim fotografem wiec sklanialbym sie  bardziej w jakis budzetowy, mozecie cos doradzic ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć! 

 

Do a68 poszukaj używanych obiektywów np. Sony 11-18 DT albo Sigma 10-20 (wersja Sigmy ze stałym światłem f/3.5 lepsza). 

profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

Dzieki Lajam

jednak ze nastapila zmiana w wyborze sprzetu i jest to Sony a6000 i Sel 10-18

 

Pozdrawiam