anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wspomaganie autofocusa po podłączeniu lampy hvl 42 do Sony A6000- dioda wspomagająca w lampie nie działa za to w aparacie tak.

profile.country.PL.title
zibispidi
Poszukiwacz

Wspomaganie autofocusa po podłączeniu lampy hvl 42 do Sony A6000- dioda wspomagająca w lampie nie działa za to w aparacie tak.

Witam
Posiadam sony a 6000 i alfe 700. Mam lampę. Sony hvl42. Po podłączeniu tejże lampy do alfy 700 normalnie działa wspomaganie autofocusa w lampie wylaczajac jednocześnie to w body a 700.
Nie rozumiem dlaczego po podłączeniu hvl 42 do A6000 przez Multi Interface kostkę nie działa wspomaganie autofocusa w lampie. Tak samo w przypadku lampy yongnuo 560 mk III.
Może. Ma ktoś wiedzę co jest grane?(:
Pozdrawiam
Zbyszek
5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Co jest grane to nie mam wiedzy ale wiem, że na innych forach dotyczących aparatów Sony ta sprawa również była poruszana i w związku z tym wiem, że "ten typ tak ma". To nie jest błąd lampy, to nie jest błąd połączenia, po prostu aparaty typu NEX, ILCE nie potrafią / nie chcą uruchamiać AF Assist wbudowanego w lampy. Sprawa dość mocno podnoszona w różnych komentarzach i opiniach w internecie i nie tylko, pozostaje jedynie czekać, że może jakiś update firmware'u poprawi tą sytuację (a w nowych modelach funkcja ta będzie już zaimplementowana). Bo mam nadzieję, że to jedynie kwestia oprogramowania a nie uwarunkowań technicznych.

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

 

Oczywiście, że działa, ale nie we wszystkich trybach AF. Nie działa w trybie śledzenia i „D”.

Chyba działa w trybie AUTO i na pewno w trybie statycznym.

profile.country.PL.title
zibispidi
Poszukiwacz

Witam
Sprawdza?em dzisiaj wszystkie tryby af w sony alpha 6000 i dzia?a tylko dioda w body aparatu. W lampie cisza.

Zbigniew Chudy
profile.country.PL.title
zibispidi
Poszukiwacz

Niestety nie działa wspomaganie na żadnym z trybów af w alfa 6000 za to od razu na a 700 działa 😞

może coś uszkodzone jest w 6000?

 

 

profile.country.PL.title
KazimierzO
Nowicjusz

Tutaj apel do producenta!!!

 

Proszę o update w sprawie wspomagania tejże diody.

 

W instrukcji napisano, że dioda w aparacie jest lepsza - może tak.

 

Jednakże po zamontowaniu obiektywów GM - światło się nie przebije przez obudowę obiektywu.

 

A dioda umieszczona na wyzwalaczu, czy też lampie jest bardziej z dala od osi obiektywu.

 

Dlaczego nie móc się cieszyć - za aparatów sony - i samemu móc podejmować decyzję z regulacji.

 

Off lub Auto zamienić na off i on - dlaczego nie mogą chodzić obie - byłoby jeszcze lepiej.

 

Z poważaniem Kazimierz