anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wyświetlacz na słońcu

_kuba_
Początkujący

Wyświetlacz na słońcu

Ostatnio na spacerze z żoną robiliśmy małą sesję. Bardzo ładna pogoda i słońce sprzyjało temu wszystkiemu. Zrobiliśmy kilka zdjęć i stwierdziliśmy że na tym ostrym słońcu prawie nic nie widać na wyświetlaczu, więc ciężko był ustawić odpowiednią ekspozycję.
Jak wy sobie radzicie z wyświetlaczem na ostrym słońcu?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ekspozycję ustawiam na drabince w wizjerze - AEL pomiar punktowy + czasem korekta EV.

A co do wyświetlacza.... Wystarczy odwrócić się od słońca, zrobić ręką czy czapką cień nad wyświetlaczem i można sobie ocenić czy fotka jest ok, czy nie. A generalnie to najlepiej ocenić zdjęcia po powrocie do domu.

Druga sprawa, że przy pełnym słońcu to nie bardzo jest w ogóle sens robić sesje.. za duże kontrasty, wszyscy mają przymrużone oczy... no nie bardzo to lubię :rolling_eyes:

ripride
Początkujący


Jak wy sobie radzicie z wyświetlaczem na ostrym słońcu?



odwracam się do słońca plecami, aparat spodem przykładam gdzieś do brzucha, głowę przechylam w dół - widać wszystko. zawsze można jeszcze podbić jasność wyświetlacza choć ja nie próbowałem.

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

albo zakupić bądź spróbować samemu wykonać Hood Loupe

http://www.youtube.com/watch?v=z4kUDOLI ... r_embedded

Bosz-----
Początkujący

Lajam napisał(a):


Druga sprawa, że przy pełnym słońcu to nie bardzo jest w ogóle sens robić sesje.. za duże kontrasty, wszyscy mają przymrużone oczy...



Podobno najlepsze plenery wychodzą godzinę po wschodzie słońca i godzinę przed zachodem. :) Wtedy też chyba nie będzie problemu z oglądaniem zdjęć na wyświetlaczu.

kiniaatg
Początkujący

Bosz - ja też tak słyszałam, to ma sens nawet. rzeczywiście w wielkim słońcu nie wychodzi się zbyt atrakcyjnie, a jeśli chodzi o makro, to np więcej owadów w południe zabardzo nie da się sfotografować. ;)

ta hood loupe.. nigdy tego nie widziałam ani o tym nie słyszałam, ciekawe, ciekawe.