anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zmiana canona na sony a7r ii

profile.country.PL.title
Maniek19811204
Poszukiwacz

Zmiana canona na sony a7r ii

Witam zastanawiam się na zmianę z canona eos80 d na sony a7r ii

mam obiektywy sigma 300mm f2,8 i

ef 400mm f2,8 obydwa są bez stabilizacji obrazu jak działa to połączenie i czy będzie w sony działała stabilizacja i af.

i czy w aparacie sony można ustawić tylko 1 centralny punkt af tak jak w canonie

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

obiektywy nie będą działały samodzielnie - będzie potrzebna przejściówka - np. Sigma MC-11. A7R II ma wbudowaną stabilizację, wiec będzie to dobrze działać. W kwestii AF wszystko zależy od przejściówki -  jeżeli kupisz taką, która przenosi automatykę - to wtedy z AF. Jednak nie będzie działać tak dobrze,jak przy obiektywie Sony.

Tak, w A7R II można ustawić tylko centralny punkt ostrości, jak w Canonie

 

Pozdrawiam

 

 

profile.country.PL.title
Maniek19811204
Poszukiwacz

To  znaczy będę potrzebował więcej przejściówek czy jest jakaś która będzie idealna do tych dwóch obiektywu i będzie wszystko działało rozumiem że AF może być trochę wolniejszy.

 Czy po prostu wystarczy ta jedna przejściówka MC-11 I będzie wszystko hulać

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, zadzwoń do sigmapro centrum i zapytaj, czy Twoje obiektywy będą działać z mc-11 jeśli będą (starsze modele sigmy nie współpracują albo współpracują bardzo kiepsko), to aparat sony się z nimi bez problemu poprzez ten adapter dogada.

profile.country.PL.title
Maniek19811204
Poszukiwacz

A jak wypada Sony w porównaniu z canonem w głębi koloru.

 Według danych katalogowych Wypada dużo gorzej od Canona chyba że jestem w błędzie i to jakoś inaczej działa

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Chodzi Ci najpewniej o rawy i i ilość bitów, powiem tak zarówno w aparatach Canona jak i Sony są 14 bitowe rawy Ważniejsza jest rozpiętość tonalna matrycy i w tym przypadku w cenie a7rmk2 nie znajdziesz Canona posiadającego tak dużą rozpiętość tonalną. 

 

Kiedyś porównywałem canona 6d (cena porównywalna do a7mk2) z a99 i ten sam kadr te same ustawienia, a z rawa z a99 można było wyciągnąć kilka razy więcej informacji niż z 6d. Matryca w a7mk2 jest lepsza od tej w a99...a matryca z a7rm2 to już w ogóle inna bajka, ja bym się nie zastanawiał chyba, że przemyślenia są związane z przyzwyczajeniem do obsługi Canona i wolałbyś zostać w C.