anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zużycie akumulatora SONY NP-FW50

profile.country.pl_PL.title
stanley76rsko
Użytkownik

Zużycie akumulatora SONY NP-FW50

Witam.Ostatnimi dniami zauważyłem dość szybkie zużycie energii na akumulatorze zakupionym razem z aparatem A55V.Aparat używam od kwietnia 2012 roku można powiedzieć że dość intensywnie, nie ma dnia abym ni ezrobił kilku, kilkudziesięciu zdjęć...czasami i kilkuset...ale teraz to porażka, zaledwie na ostatnimi teście aparat wyłączył się po 64 zdjęciach...mam drugi zastępczy, nie orginalny i ten śmiga aż miło...

A jak Wam wytrzymują akumulatory i czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego mojego zużytego, czy jest jakaś możliwa regeneracja i czy używanie takiego nie popsuje aparatu, czy nie dochodzi do jakiegoś przepięcia...?

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Na wstępie dodam, że informacja o ilości wykonanych zdjęć jest niemiarodajna, bo jednemu zrobienie zdjęcia zajmuje sporo czasu, a drugiemu palec nie schodzi ze spustu bo ma włączony tryb seryjny i jedzie ile fabryka dała :wink:

 

Jeśli masz możliwość to sprawdź na innym aparacie. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości to ja mogę Ci polecić po prostu wysyłkę sprzętu do serwisu. Skontaktuj się z serwisem, być może wystarczy w takim przypadku wysłać jedynie baterię.

 

Centrum Serwisowo Informacyjne Foto i Video

01-014 Warszawa, ul. Żytnia 15

tel. (22) 379 20 90
fax (22) 379 20 91
www.e-csi.pl
info@e-csi.pl

 

Pozdrawiam,

kris

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
PiotrPL
Użytkownik

Na akumulator NP-FW50 jest jeden rok gwarancji? Chyba tak.

 

Może zmierz napięcie przed ładowaniem i po. Zobacz ile czasu potrzeba było na naładowanie tej baterii. Teoretycznie jeśli znasz czas i prąd ładowania ładowarki możesz obliczyć pojemność mAh jaką akumulator powinien osiągnąć. Nie wiem jak jest z tą teorią gdy ładuje się z niższym napięciem (5V) niż akumulatorek (7,2V).

 

Jak najbardziej z czasem mógł stracić pojemność i teraz szybciej się rozładowuje. Chyba wszystkie akumulatorki mają ograniczoną liczbę naładowań.

 

Podobno dla dłuższej żywotności zalecane jest "pełne" rozładowywanie przed podłączeniem kolejnego ładowania.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

________________

manage favorites