anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

aparat DSC-H300 ostrość filmów

Wilamia
Poszukiwacz

aparat DSC-H300 ostrość filmów

Mam problemz ostrością filmów.

Nagrywam proces rysowania ołowkiem na papierze i ostrość przeskakuje z obrazka na rękę z ołówkiem. Poza tym ciągle się na nowo ustawia w miarę ruszania ręką.

Tu przykład: https://www.youtube.com/watch?v=0Id-VB7yQEs

Czy da się (i jak to zrobić) ustawić to tak, by zawsze ostra była tylko kartka?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, nie mam tego aparatu, ale zaglądając do instrukcji doszedłem do tego, że wystarczy po ustawieniu ostrości na kartkę wyłączyć AF czyli przejść w tryb MF wtedy ustawianie ostrości będzie ręczne więc nie będzie samo przeskakiwało z jednego punktu na drugi.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Tak jak napisał Paweł, musisz ustawić ręczny tryb ostrości (MF - manual focus).

Tagi (1)
Wilamia
Poszukiwacz

Może to głupia prośba, ale mógłby ktoś mi powiedzieć krok po kroku jak to zrobić?

Nie mogę sobie z tym poradzić. Może poprostu czegoś nie widze.... nie wiem. 😞

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

na obiektywie z lewej strony masz przełącznik ustaw go w pozycji mf wtedy af bedzie manaulany.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Paweł w tym modelu nie ma takiego przełącznika, jest w serii HX.

Niestety instrukcja nie jest zbyt szczegółowa, ale opcji jest kilka. Poszukaj w menu ustawień dotyczących ostrości, jeśli są dostępne w trybie filmowania (odpowiednia pozycja na górnym pokrętle) i tam przełącz AF na MF, a jeśli nie ma takiej opcji to np. na tryb punktowy AF i ustaw go w kadrze tak, aby twoja ręka nie pojawiała się w tym polu (nie jest to najlepsze wyjście).

Druga opcja to ustwienie pokrętła w tryb P lub M i dobranie tam parametrów naświetlania (przysłona, czas, iso - nie wszystkie będą dostępne w P). Jęsli w trybie filmowania nie było ustawień dotyczących ostrości, to w tych trybach na pewno je znajdziesz i ustaw MF. A jeśli i tu takiej możliwości nie będzie to poszukaj czy nie ma opcji blokady ostrości. Jak już wszytko ustawisz w trybie P/M włączasz nagrywaniem przyciskiem na obudowie (tak jak w trybie filmowym).

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

pisałem z telefonu i niezauważyłem, że to h, a nie hx... sorry za wprowadzenie w błąd.