anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aparat DSC-RX100

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Bubster23
Poszukiwacz

Aparat DSC-RX100

Witam, chciałbym zakupić ten aparat "DSC-RX100 " jako prezent czytałem dużo opinii, ale chciałbym wiedzieć Waszą czy w przeciągu tylu lat i tylu nowości owy aparat jest warty swojej ceny i czy warto na niego w dalszym ciągu postawić? 

Prosze o pomoc 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Jest to jak najbardziej dobry aparat, jednak został wydany w 2012 roku, a 5 lat w technologii to już przepaść. Może lekko podkoloryzowuję, ale chcę ci uzmysłowić, że usprawnienia potrafią być znaczne. Oczywiście wszystko zależy od tego jak i do czego będzie wykorzystywany ten aparat, wymagań użytkownika, etc. Równie dobrze osobie obadarowanej możliwości tej wersji RXa 100 w zupełności wystaczą.

Wersja druga tego aparatu posiada już matrycę typu BSI, która będzie się lepiej zachowywać przy fotografowaniu na wyższych czułościach. Ponadto posiada odchylany ekran, umożliwia zdalne sterowanie za pomocą telefonu komórkowego, itd. Wersja trzecia ma jeszcze inne usprawnienia.

Wejdź na stronę dpreview i porównaj sobie te aparaty.

 

RX100_porownanie.png

Źródło: dpreview.com

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Jest to jak najbardziej dobry aparat, jednak został wydany w 2012 roku, a 5 lat w technologii to już przepaść. Może lekko podkoloryzowuję, ale chcę ci uzmysłowić, że usprawnienia potrafią być znaczne. Oczywiście wszystko zależy od tego jak i do czego będzie wykorzystywany ten aparat, wymagań użytkownika, etc. Równie dobrze osobie obadarowanej możliwości tej wersji RXa 100 w zupełności wystaczą.

Wersja druga tego aparatu posiada już matrycę typu BSI, która będzie się lepiej zachowywać przy fotografowaniu na wyższych czułościach. Ponadto posiada odchylany ekran, umożliwia zdalne sterowanie za pomocą telefonu komórkowego, itd. Wersja trzecia ma jeszcze inne usprawnienia.

Wejdź na stronę dpreview i porównaj sobie te aparaty.

 

RX100_porownanie.png

Źródło: dpreview.com

profile.country.PL.title
Bubster23
Poszukiwacz

Bardzo dziękuję za odpowiedz :slight_smile: Tak wiem 5 lat to przepaść już spora w elektronice 😞
Aparat ma być dla osoby która lubi bawić się w fotografowanie i ma do tego małą smykałkę. Więc myślę, że ten model nie będzie taki zły jak na początek.  Cenowo wychodzi 1600 a za:
RX100 II-  2300

RX100 III- 2600

to lekko ponad miarę mojego budżetu no chyba, że do Świąt cena ich spadnie choć bardzo w to wątpie skoro pierwsza odsłona owej serii tzyma się na poziomie około 1600

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Ewentualnie możesz popatrzeć na aparat z większą matrycą, np. A5000.

profile.country.PL.title
Bubster23
Poszukiwacz

Ja tam znam się na aparatach jak świnia na gwiazdach :slight_smile: Rozważe każdą możliwość :slight_smile: