anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aparat RX10M4 ustawienia

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Aparat RX10M4 ustawienia

Nie wiem jak i co należy zrobić w ustawienia C 1 i C 2 (własne). W instrukcji nic nie ma na ten temat.

47 ODPOW. 47
profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Następny problem: chciałem przesłać zdjęcie z aparatu do smartfona a tu klapa. Pobrałem aplikację PMB pojawił się napis Imaging Edge Mobile, otworzyłem (oczywiście wszystko po angielsku a nie umiem) Agree and proceed...Nov...zaakceptowałem i uruchomiłem aplikacje.. sing in kliknąłem pokazał się Identyfikator wpisu podałem jeden adres e-mail nie trafiony (błąd), wpisałem drugi adres...gemail nie trafiony (błąd). Nic nie rozumiem, czy na mojej xperii XZ nie można zainstalować tej aplikacji. Utworzyłem nowe konto, podałem datę ur, zaakceptowałem wszystko co chce firma Sony i nic, kiedy chciałem wejść znowu to samo błędny adres e-mail.  O co chodzi, czy aplikacja ze mnie drwi ???

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

https://helpguide.sony.net/dsc/1720/v1/pl/contents/TP0002799615.html?search=komputer tu masz info co i jak powinno generalnie działać i nie ma konieczności logowania się można to pominąć (skip).

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Nie bardzo zrozumiałem przesłany link - nie chcę przesyłać zdjęć czy filmów z aparatu do komputera (mam zainstalowany PMB), wystarczy wyjąć kartę pamięci wsunąć do laptopa i wszystko mam. Niestety z mojego aparatu już udało się raz  przesłać jedno zdjęcie na TV SONY KDL 43W809C i na tym koniec, mam wpisać jakiś nr SSD w TV Direkt.  Nie łączy BT, chociaż  aparat  RX 10M4 pokazuje na smartfonie jako nowe urządzenie,  po zbliżeniu NFC z telefonem,  pokazuje znak QR i łączyć się z Imaging Edg i tak w kółko. Jeszcze takich łączeń nigdy nie widziałem, po co pisać w instrukcji że takie łączenia istnieją. Aplikacja dosyć, że w języku angielskim to jeszcze trzeba być informatykiem, oczywiście znającym się na fotografii i takich urządzeniach ( w mojej miejscowości takowych nie ma). Cóż została tylko stara metoda : wyciągnij kartę pamięci z nagraniami, wsuń do laptopa, następnie podłącz Xperię XZ i prześlij. Później z smartfona mogę oglądać na TV. Ot i cała sprawa załatwiona, a może muszę kupić nowy TV i smartfon bo te już nie pasują, no tak ale wówczas musiałbym sprzedać aparat Sony RX10M4.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Faktycznie nie spojrzałem, że dot pc, ale tak czy siak nie potrzeba się logować nie mam rx10 mam a6300 i z moim xiaomi łączy się bez problemu, jak będę miał chwilę w weekend to może zrobię jakąś instrukcje krok po kroku.

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję za informację. Ciekawe zjawisko dzisiaj: nagrywałem dwa filmy w programie Auto, wyciągnąłem kartę pamięci i wsunąłem do laptopa, PMB pokazał filmy, następnie folder wysłałem do Xperii XZ, szukam a tam nic nie widać. Naprawdę, z moją kamerą Sony HDRCX700VE (szkoda, że sprzedałem w bardzo niskiej cenie), nigdy nie miałem problemów. Mam nadzieję (szczególnie w moim podeszłym wieku), że w dalszej korespondencji otrzymam ekspercką pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Następna dziwna sytuacja: nagrałem 1 film 39 s Format MP4(XAVC S) i ten otwieram na Xperii XZ, ale 2 filmy po 59 s  i 1,20 s nagrane w formacie TS (AVC) klikam w telefonie pamięć SD nagranie z 14 bm i pokazuje się otwórz w aplikacji File Commander (jest zainstalowana), i co ...?, informacja nie można bo brak jest aplikacji. Czy jest ktoś na świecie mądry by zrozumieć takie działania ???

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Jak się okazało stara metoda działa. Dwa filmy, które nagrałem w formacie TS (AVC) przesłałem z laptopa na pendr., a następnie wsunąłem do Sony Blu-ray i otworzyłem na TV - jest ok. I po co informacje w instrukcji, że można oglądać bezpośrednio z aparatu do TV, czy NFC do smartfona. Myślę, że powinna być informacja: ten aparat SONY RX 10M4 nie łączy się z niektórymi produktami firmy Sony (muszę przyznać, że kupuję od wielu lat tylko tej firmy, mam już 18 zarejestrowanych).

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Witam z aparatem Sony RX10M4. Ostatnio nagrywałem trochę filmu, Zoom ustawiony na normalny a zasuwa jak Pendolino. Co mam zrobić by go spowolnić (w kamerze był super - płynność znakomita). Prawdopodobnie takiej rady nie otrzymam, bo to pewnie własna umiejętność.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

niestety nie ma mozliwości bardziej spowolnić zoomu

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję za informację.  Tak myślałem i przekonałem się o tym co powiedział kiedyś kolega-zawodowy fotograf: pamiętaj nigdy dwa urządzenia w jednym (aparat +kamera) nie dają odpowiednich możliwości tj. parametrów, bo albo będziesz miał tu a nie będziesz miał tam lub odwrotnie nie będziesz miał tu a będziesz miał tam. Czytam , czytam instrukcję i przewodnik i dalej nie wchodzi wiele funkcji do głowy.

Następne pytanie: na zdjęciu jest data, którą nie ustawiałem, czy można usunąć i jak to zrobić w aparacie - czy jest taka możliwość (taką miałem w Alpha 350).