anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aparat RX10M4 ustawienia

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Aparat RX10M4 ustawienia

Nie wiem jak i co należy zrobić w ustawienia C 1 i C 2 (własne). W instrukcji nic nie ma na ten temat.

47 ODPOW. 47
profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

W kamerze mogłem ustawić nagrywanie filmu z widoczna lub nie datą i godziną. Proszę o informację czy jest taka opcja również w tym aparacie, bo na moich filmikach nie jest nic widoczne kiedy nagrywałem.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@ojciec2008  napisał(a):

Czy jest możliwość w tym aparacie po zrobieniu zdjęcia, powiększyć jak np. w smartfonie zrobiłem, otworzyłem i dwoma palcami powiększyłem. Szukam ale nie mogę znaleźć takiej opcji.


Tak, jest taka możliwość. Nie działa to dokładnie jak w smartfonie - obraz na ekranie aparatu powiększamy pukając dwukrotnie w monitor. Dodatkowo, pozycję powiększenia możesz przeciągać i przesuwać na monitorze. Oczywiście wcześniej w pozycji [Obsługa dotykowa] ustaw inną opcję niż [WYŁ.]

 

Co do wyświetlania daty na materiałach wideo, to z tego co pamiętam, nie ma tej opcji w aparacie. Datę można wyświetlić w odtwarzaczu, którego używamy do obejrzenia materiału wideo lub najprościej "wkleić" ją do wideo w oprogramowaniu do edycji filmów.

 

Pozdrowienia :slight_smile:

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Ustawiłem zdjęcie i kliknąłem, obraz został przybliżony maksymalnie  tak jakby  "strzeliło" z  1 % do 99 % (widzę w oddali osobę i natychmiast jej oko), to jednak nie tak jak w prostej Xperii.   

Chciałem wystawić recenzję (na dobrze), wszystko opisałem, poleciłem innymstopień "9" i nagle wyłączył się internet i to dwa razy- sprawa techniczna, może za słabo oceniłem ten produkt. Kiedy kliknąłem wystaw, informacja usuń blokadę, tylko nie wiem gdzie jej szukać.

Do dzisiaj  największy problem dla mnie, nie mogę ustawić własne 1 i 2.

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Nie problemu z pobraniem Capture, ale nie jest to program darmowy !!!

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Będę czekał cierpliwie na odpowiedź eksperta. Nie wiem jak to rozumieć: dwa filmy nagrane przez RX10M4 (o których pisałem wcześniej) mogę oglądać gdy podłączę Xperię XZ (firma Sony) do laptopa VPC-F21Z1E/Bl (firma Sony), klikam na kartę SD i  z pozycji laptopa widzę te filmy i mogę obejrzeć. Po odłączeniu Xperii na tym smartfonie te filmy są, ale się nie otwierają. Czy ekspert firmy Sony będzie w stanie wyjaśnić taką sytuację ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Trudno mi się odnieść bo nie używam smartfonu do oglądania filmów z aparatu, ale być może problemem jest odtwarzacz wideo w telefonie. Spróbuj ściągnąć jakąś inną aplikację na telefon do odtwarzania multimediów. 

Wracając do Capture One, to wersja Express jest darmowa pod warunkiem ze masz kod aktywacyjny do oprogramowania. Instalujesz normalnie Capture One Express w wersji dla Sony i w chwili wyświetlenia się okienka z prośba o wpisanie kodu licencyjnego, po jego wpisaniu powinien sam Ci wykryć wersje C1 Express i potwierdzasz że chcesz to zainstalować. Support C1 nawet ma taką instrukcję (w języku angielskim). https://support.captureone.com/hc/en-us/articles/360003962998-How-do-I-activate-Capture-One-Express-

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję za informację - pobrałem aplikację VLC i mogę oglądać na TV (dodatkowo kupiłem dzisiaj kabel HDMI Micro, by oglądać bezpośrednio z aparatu a trochę filmów ostatnio nakręciłem). Co do Capture nie mam kodu aktywacyjnego i nie wiem skąd go otrzymać, kupiłem aparat  Sony w sklepie Centre w Łodzi i na tym koniec.

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Mam program Capture nawet są czynności w języku polskim,  sobie wprowadziłem jedno foto i mogę sobie obrabiać, ale filmów nie. Czy ten program jest tylko dla foto.

Zgodnie z instrukcją chciałem przechwycić zdjęcie w nagranym filmie, kliknąłem i wybrałem ale zdjęcia nie ma. Włożyłem kartę do laptopa i przez PMB też nie ma, w tym programie też uchwyciłem kilka zdjęć, jednak nie ma ich w poz. dokumenty, czy obrazy.

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Mam Capture jak pisałem poprzednio, nie wiem jak się znalazło jedno foto. Niestety chciałem wprowadzić następne zdjęcia i mogłem to zrobić po przez otwórz za pomocą Capture, zdjęcia zobaczyłem, ale po chwili następnego wprowadzenia zdjęcia nie było ani tamtych ani tego nowego. Kiedy chcę się coś dowiedzieć na temat - wszystko po angielsku. Tak się zastanawiam: po co takie programy wprowadza Sony, z których nie może korzystać amator nie anglista i nie informatyk, lecz fotoamator !!! Nie oczekuję pozytywnej odpowiedzi z firmy Sony, wystarczy że kupiłem produkt i był to mój już ostatni.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@ojciec2008  napisał(a):

Mam program Capture [...] Czy ten program jest tylko dla foto.

 


Tak, to program tylko do edycji zdjęć. 

 

Sony, podobnie jak inni producenci, nie ma swojego oprogramowania do zaawansowanej edycji fotografii. Na rynku jest kilku producentów np. Adobe, DxO, Corel, Capture One i w zależności od potrzeb można wybrać sobie oprogramowanie, które najbardziej nam "leży". Kwestia obsługi to już inna para kaloszy - na rynku jest dość sporo podręczników, które pozwalają okiełznać te programy w stopniu podstawowym i bardziej zaawansowanym.

 

Trzeba niestety na to poświęcić sporo czasu jeśli chcemy być wprawionymi edytorami naszych fotografii. Moim zdaniem, jeśli chcemy w pełni wykorzystać możliwości aparatu i wywoływać zdjęcia zapisane w formacie RAW, warto zainwestować trochę swojego czasu i pieniędzy (choćby na zakup książki o edycji zdjęć).

 

Pozdrawiam :slight_smile: