anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aparat RX10M4 ustawienia

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Aparat RX10M4 ustawienia

Nie wiem jak i co należy zrobić w ustawienia C 1 i C 2 (własne). W instrukcji nic nie ma na ten temat.

47 ODPOW. 47
profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję za informację.  Trochę pracowałem amatorsko w Adobe (okres próbny a później drogi miesięczny zakup), bardzo fajnie w języku polskim mogłem korygować błędy a także upiększać swoje fotografie.  W programie Capture też są podobne opcje, jednak by się czegoś dowiedzieć np.: jak zaimportować zdjęcie z komputera do Capture, muszę zamówić tłumacza. Co do podręczników zapytam kol. fotografa.

   Proszę drugi raz: odtwarzam nagrany film i zgodnie z instrukcją klikam na "przechwyt zdjęcia", którego później szukam i tego przechwyconego zdjęcia nigdzie nie ma. Do czego służy ta opcja?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@ojciec2008  napisał(a):

odtwarzam nagrany film i zgodnie z instrukcją klikam na "przechwyt zdjęcia", którego później szukam i tego przechwyconego zdjęcia nigdzie nie ma. Do czego służy ta opcja?


Hej,

Nie bardzo wiem o jakim programie mówisz. Być może w ustawieniach tego programu jest możliwość ustawienia ścieżki do zapisu zrzutów ekranu. Tam bym szukał odpowiedzi w pierwszej kolejności. 

 

 

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Nie bardzo rozumiem w jakim programie - pracuję z aparatem RX10M4, który kupiłem w czerwcu br.  Zrobiłem tak jak zapisano w instrukcji tego aparatu  str. 264.

1. Wyświetl film, którego kadry chcesz przechwycić w for dmie zdjęcia.

2. Menu - (odtwarzanie) - Przechwyć zdjęcie.

3. Otwórz film i wstrzymaj odtwarzanie.

4. Odszukaj wybrane ujęcie korzystając z odtwarzania do przodu w zwolnionym tempie, odtwarzania do tyłu w zwolnionym tempie, wyświetlania następnej klatki, wyświetlania poprzedniej klatki, po czyn zatrzymaj film.

5 . Naciśnij znak (przechwyć zdjęcie) aby przechwycić wybrane ujęcie.

      Ujęcie zostało zapisane w formie zdjęcia.

Pytanie: w którym miejscu znajduje się to "niby" zapisane zdjęcie, dlaczego nie mogę znaleźć to zapisane zdjęcie w aparacie RX10M4, czy "wyparowało", czy zostało zagubione gdzieś ???

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Do chwili obecnej nie otrzymałem odpowiedzi od eksperta dot. przechwytywania zdjęć z nagranego filmu, a robiłem to zgodnie z instrukcją na str. 264. Gdzie są przechwycone zdjęcia?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Hej, to że ja i Lajam mamy pod nickiem napis expert nie oznacza, że jesteśmy pracownikami Sony i mamy dostęp do całego sprzętu. Jesteśmy takimi samymi forumowiczami jak Ty tylko zwyczajnie jesteśmy na tym forum już bardzo długo i posiadamy na tyle dużą wiedzę, że w większości przypadków jesteśmy w stanie pomóc. W tym jednak przypadku, ze względu na to, że żaden z nas nie posiada tego aparatu, nie potrafimy powiedzieć gdzie zapisują się przechwycone klatki filmu.

 

Najprościej by było gdybyś wyjął kartę z aparatu włożył do czytnika w komputerze i po otwarciu folderu wpisał w prawym górnym rogu w polu szukaj *.* wtedy wyświetlą Ci się wszystkie pliki i foldery na karcie jeżeli ich nie będzie to raczej nie udało Ci się przechwycić klatki z filmu.

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję za informację od osób nie będących pracownikami firmy SONY.  Niestety,  włożyłem kartę do laptopa i otworzyłem dysk wymienny F, następnie DCM i inne puste foldery, a  w prawym górnym roku nie można nic poszukać. Wszystko co mogę zobaczyć to tylko przez PMHome, gdzie wcześniej wgrałem, nie ma żadnych dodatkowych zdjęć. Pewnie coś się pomyliło producentowi tego aparatu, żeby przechwycić zdjęcie z nagranego filmu, cóż zdarza się ale po co pisać w instrukcji i w ten sposób mylić kupujących. 

Jestem pewny, że w tej sprawie ekspert firmy SONY się nie wypowie.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@ojciec2008  napisał(a):

 Pewnie coś się pomyliło producentowi tego aparatu, żeby przechwycić zdjęcie z nagranego filmu, cóż zdarza się ale po co pisać w instrukcji i w ten sposób mylić kupujących. 

Jestem pewny, że w tej sprawie ekspert firmy SONY się nie wypowie.


Nie sądzę by coś takiego miało miejsce. Niestety nie mam RX10M4 żeby móc zweryfikować sprawę.

Wykonaj procedurę ponownie i przejrzyj dokładnie każdy katalog na karcie pamięci.

 

Swoją drogą, taka operacja (zapisu klatki) dostępna jest w każdym programie do edycji wideo. :wink:

 

Możesz również korzystać z funkcji DualRec podczas nagrywania wideo i wówczas wciskając przycisk migawki -  aparat zapisuje zdjęcie które jest normalnie dostępne do przeglądania z poziomu podglądu w menu.

 

Na wypowiedzi pracowników Sony na forum nie ma raczej co liczyć bowiem to miejsce dla użytkowników i nie jest to oficjalna platforma komunikacji z firmą Sony.

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Zapis klatki stosowałem w PMHome, trochę trudniej bo jest bardzo mały ekranik. Takie przechwycone zdjęcia otrzymywałem również w czasie nagrywania (również jak miałem kamerę), jednak nie jest to tak  jak obserwowany, dokładny zapis obrazu w zwolnieniu. 

Jak widać, w prowadzonej przeze mnie korespondencji, nikt do tej pory nie zgłaszał takiego problemu, pewnie się czepiam.

Dziękuję za dotychczasowe informacje i pouczenia fachowców.