anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aparat Sony DSC HX 200V - propozycje dla producenta

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
BAMAR1
Nowicjusz

Aparat Sony DSC HX 200V - propozycje dla producenta

Niedawno kupiłem aparat Sony DSC HX 200V. Jestem fotoamatorem z cyfrówkami od 11 lat w tym 6 z aparatem Sony DSC H9. Niewiem dlaczego producent w nowszych wersjach swoich aparatów nie chce korzystać ze sprawdzonych już wcześniej rozwiązań. Dla przykładu : H9 posiadał pilota (bardzo ciekawa funkcja - z regóły na zdjęciach brak osoby fotografującej, sekundowy wyzwalacz nie zawsze zdaje egzamin np: na skałkach czy drzewach ) HX 200V już nie. H9 posiadał ładowarkę do akumulatorków (solo) a HX 200V już nie ( aby naładować akumulator należy przestać fotografować). Po co nabijać matrycę jak największszą ilością (18 mln) pikseli jakby fotoamator robił zdjęcia na plakaty lub banery - ubite piksele to większe prawdopodobieństwo uszkodzenia. Rozumiem że mogą to być oszczędności - ale są to rozwiązanie przydatne i funkcjonalne. Można zrezygnować z wielu innych funkcji aparatu (bajerów) - np. poziomu horyzontu (to nie samolot), GPS-u - ja pamiętam gdzie robiłem swoje zdjęcia przed 10 laty i nie muszę zaglądać do mapy. Po co komu czułość 12 tys. jak przy 400 są już lekkie szumy. Może otrzymam na te pytania odpowiedź.








Message was edited by: BAMAR1

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
marcio222
Użytkownik

Skopiuj i wklej google, tam go otworzysz:) Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Pierwszy link to I-Manual, kóry jest przydatną rzeczą, gdy nie możesz znaleźć konkretnego rozwiązania lub informacji w instrukcji obsługi.

http://www.sony.pl/support/pl/product/dsc-hx300

ScreenShot014.jpg

Poniżej odszukaj I-Manuala lub przeklejam link:

http://pdf.crse.com/manuals/4457244511/PL/index.html

Pozdrawiam Stubb
amdzi68
Nowicjusz

Wszystkie minusy prócz jednego są wyssane z palca na co zwrócił uwagę przedmówca odpowiadający w sposób bardzo przystępny i zrozumiały.jednym mankamentem jaki można byłoby wziąć pod uwagę to fakt że sony zmusza w pewien spisób do ładowania akumulatora poprzez aparat.to jest niestety ryzyko, bo wówczas mało kto spradza czy aby akumulator nie ulega defomacji świadczącej o jego zbliżającym się "bum"a wowczas papatki sony.ja akurat wolę ładować akumulator poza aparatem.tak dla bezpieczeństwa.natomiast kopara mi opadła jak przeczytałem że komuś przeszkadza większa matryca.ja tak myślę ,że chyba to celowa zagrywka sony by wywołać dyskusję.no bo jeśli to prawdziwe zarzuty to chyba użytkownik niekumaty totalnie ,a ja też jestem jak najbardziej amatorem.mam hx 400 i uważam że to co ma to wszystko powinien mieć.fakt nie korzystam z gps.ale reszta odlot!!!tylko dlaczego made in china?nawet zeiss.trochę mnie to martwi,ale przekonamy się czy sony made china jest warta logo sony.pozdrawiam.