anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Autofokus w RX10 III

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
lejery50
Poszukiwacz

Autofokus w RX10 III

:raised_hand:

Witam i pozdrawiam.

W moim nowym sony RX10 III zauważyłem dziwną przypadłość. W pewnych zakresach ogniskowych autofokus nie działa:hushed:, tzn przejeżdża zakres nie mogąc ustawić ostrości. Zakres ten zmienia się w zalężności od odległości od fotografowanego obiektu. Sprawdzałem na bardzo kontrastowej scenie. Np. w odległości ok. 1 m od obiektu nie działa w zakresie ok. 150-400 mm. czy ktoś miał może podobny problem ? Pytam zanim skontaktuję się z serwisem i bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi i sugestie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Z Twoim aparatem jest wszystko ok.

Po prostu w zależności od ogniskowej, zmienia się minimalna odległość ostrzenia. I właśnie w zakresie mniej więcej 180-400mm wynosi ona ponad metr (co automatycznie wyklucza wyostrzenie z tej odległości). Możesz sprawdzić to przełączając pokrętło pracy Autofokusa w tryb MF i kręcąc pierścieniem ustawiania ostrości (wtedy pojawia się skala odległości).

 

Spójrz poniżej (zrzut z RX10M3 leżącego na moim biurku) - wartość po lewej stronie wskazuje na tę odległość.

20171203_213148.jpg

 

Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje obawy.

 

Pozdrowienia!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Z Twoim aparatem jest wszystko ok.

Po prostu w zależności od ogniskowej, zmienia się minimalna odległość ostrzenia. I właśnie w zakresie mniej więcej 180-400mm wynosi ona ponad metr (co automatycznie wyklucza wyostrzenie z tej odległości). Możesz sprawdzić to przełączając pokrętło pracy Autofokusa w tryb MF i kręcąc pierścieniem ustawiania ostrości (wtedy pojawia się skala odległości).

 

Spójrz poniżej (zrzut z RX10M3 leżącego na moim biurku) - wartość po lewej stronie wskazuje na tę odległość.

20171203_213148.jpg

 

Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje obawy.

 

Pozdrowienia!

profile.country.PL.title
lejery50
Poszukiwacz

:slight_smile:

Pięknie dziękuję za pomoc. Jakoś tak zakodowałem sobie, że minimalna odległość to 72 cm i stąd to zamieszanie :raised_hand: