anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak ostrości HX300

profile.country.PL.title
mzadzia
Nowicjusz

Brak ostrości HX300

Witam serdecznie,

Jestem posiadaczką aparatu HX300. Mam go już jakiś czas, był mało używany natomiast teraz mieszkamy w miejscu gdzie bardzo by mi się przydał. Niestety jak zaczęłam robić nim zdjęcia to są nieostre. Przyznam, że jestem zielona w fotografowaniu jednak wydawało mi się, że przy opcjach automatycznych aparat sam powinien dobrać ustawienia tak, żeby zdjęcia wychodziły ostre. 

Nie wiem czy coś się zepsuło czy trzeba mi wytłumaczyć jak krowie na rowie w jaki sposób go ustawić. Przejrzałam instrukcję i niestety niewiele to dało. Będę wdzięczna za pomoc, gdyż uciekają mi piękne momenty i nie mogą ich utrwalić. Załączam przykładowe zdjęcia z wczoraj. Dodatkowo przy robieniu zdjeć z wykorzystaniem zoom-u ciągle pojawia mi się ikonka ostrzegawcza drgań - rączka z kłódką. DSC00527.JPGDSC00532.JPGDSC00533.JPG

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Być może jest tak, że aparat ma po prostu za mało światła i przy długiej ogniskowej (dużym zoomie) ma problem z wyostrzeniem w punkt. Sprawdz w słoneczny dzień na odległych obiektach czy jest podobnie. 

ikonka ostrzegawcza oznacza, że czas jaki dobrał aparat, jest zbyt długi w stosunku do ogniskowej i może dojść do poruszenia/rozmazania na zdjęciu. Być może rozwiązaniem jest przejście na tryb np. S, ustawienie krótszego czasu naświetlania i podniesienie czułości ISO (to spowoduje wzrost zaszumienia na zdjęciu, ale powinno być ostre).