anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czekam na update RX100VA

profile.country.US.title
martinezx
Poszukiwacz

Czekam na update RX100VA

Ani jednej aktualizacji od tylu lat. 

Wciąg brak Timelapse, który był wszystkie wersje wcześniej i wersje później.

Co ciekawe dostały aktualizacje. A ten model, który miał być lepszy - nie. 

Nie ma opcji, że kupię jakikolwiek aparat od Sony z takim podejściem. 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Jeśli liczysz na opcję wgrywania aplikacji PlayMemories Camera Apps, to niestety w Twoim modelu nie będzie takiej możliwości. 

 

Model Va ma zmienione procesory w stosunku to wersji poprzednich i nie ma wsparcia dla aplikacji PMCA w aparacie. I nie zanosi się na żadne zmiany w tym kierunku. Przykro mi. 

 

Można posiłkować się zewnętrznymi interwałometrami poprzez aplikacje na urządzenia mobilne lub do gimbali. Takiego rozwiązania nie miałem okazji testować, ale z opinii z sieci wynika, że to działa poprawnie. 

 

Pozdrawiam :slight_smile:

 

 

profile.country.US.title
martinezx
Poszukiwacz

Witaj Lajam

no niestety to wszystko wiem.

Liczę na normalny update. Procesor jest taki jak w wersji m6. W wersji m7 juz dziwnym trafem interwałometr jest. Przypuszczam, że update menu nie jest jakiś wielkim wyczynem dla Sony. Chociaż patrząc na upływ czasu

i brak jakiegokolwiek update - to jednak jest.  Z drugiej strony nawet Rx100m1 dostał jakiś update.

Tak naprawdę to wkurzające jest, że jakieś stare modele mają tą funkcję, kupujesz model lepszy, który okazuje się wykastrowany, po czym w kolejnych znowu pojawia się ta funcja. To jest po prostu kpina z klientów. 

 

Albo liczę przynajmniej na to że będzie ta opcja w Sony Imaging Mobile - bo  w wersji desktop jest.

 

Zgadza się - można się posiłkować 2 aplikacjami  - jedna to Timelapse a druga Intervalometer.

Niestety tylko przy włączonym ekranie działają - z tego jedna jako nakładka na Sony Imaging Mobile - po prostu wciska przycisk robienia zdjęcia. 

Co do gimbala też działa Ziyun Crane m2.  

Ale nie jest to takie wygodne jak bezposrednio w telefonie jednak.

 

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Więcej nie pomogę w takim razie. Pozostaje czekać, choć na razie jakiś zastój w rodzinie RX100 się zrobił. 

 

Pozdrawiam!

profile.country.US.title
martinezx
Poszukiwacz

No niby ma być niebawem rx100m8  i  może dla zoomu bym go kupił

ale biorąc pod uwagę to jak jestem wk... to raczej odpuszczę.  Patrzę w stronę Canon aktualnie. No ale zobaczymy.