anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC-H400 Prześwietla i rozmazuje w trybie auto

profile.country.PL.title
Michal123-._
Poszukiwacz

DSC-H400 Prześwietla i rozmazuje w trybie auto

Witam.

Aparat użytkuję od około 2 tygodni. W trybie auto zdjęcia są prześwietlone. Przykład - Zdjęcie dziecka robione w mieszkaniu w słoneczny dzień. Twarz wychodzi blada jak papier i nie widać szczegółów na jasnych ubraniach. Poza tym w trybie auto nie da się zrobić nie poruszonego zdjęcia dziecka. Wystrczy, że lekko ruszy rączką i zdjęcie jest rozmyte. Dodam, że zdjęcie robione w środku nie pochmurnego dnia. Jest to dla mnie mocno uciążliwe ze względu, że kupiłem ten aparat głównie ze względu na dziecko. ten typ tak ma czy problem leży głębiej?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, łatwiej będzie coś powiedzieć jak zamieścisz przykładowe zdjęcie, albo link do niego.

profile.country.PL.title
Michal123-._
Poszukiwacz

Dziecko wychodzi nienaturalnie bardzo blade.

 

Tutaj dziecko jest nienaturalnie blade. Widać też po białych kolorach, że zdjęcie jest zbyt naświetlone.Normalne jest, że dziecko się rusza. Niestety nie da się uchwycić zamrożonego obrazu.

Mniej więcej tak wychodzi każde zdjęcie gdy dziecko się poruszy.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, pierwsze zdjęcie jest zrobione w trudnych warunkach na dodatek przy wysokim iso. Masz bardzo mocne światło z jednej strony. Aparat starał się wyciągnąć cienie, do tego doszło wysokie iso dlatego kolory nie są takie żywe...drugie zdjęcie jest zrobione z czasem 1/5 sekundy i w przypadku fotografii dzieci nie miało prawa się udać.  Jakbyś miał iso1600 jak na pierwszym zdjęciu, to może czas byłby na tyle krótki, że udałoby się zrobić nieporuszone zdjęcie. 

 

Nie można oczekiwać cudów od aparatu kompaktowego. Nawet dla lustrzanek z jasnymi obiektywami fotografia dziecięca bez użycia lampy błyskowej w pomieszczeniu nie jest łatwa. To co się wydaje dla oka ludzkiego jasnym pomieszczeniem dla aparatu już takim nie jest.

 

Mogę tylko doradzić ustawienie albo trybu S i wymuszenie czasu 1/50sek lub krótszego.

profile.country.PL.title
Michal123-._
Poszukiwacz

Czyli na łatwiznę iść nie można z trybem auto.

Dzięki za podpowiedź.