anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC-HX100V Słabnący akumulator.

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Andrzej.Sr
Poszukiwacz

DSC-HX100V Słabnący akumulator.

Dzień dobry,

Mam aparat Sony DSC-HX100V. Ostatnio zauważyłem wyraźny spadek pojemności akumulatorka. Szczególnie stało się to odczuwalne przy używaniu lampy błyskowej. Chcę kupić drugi akumulator, by w razie czego mieć zapas. Ten aparat korzysta z akumulatora NP-FH50. Jak widzę, dostępnych jest mnóstwo zamienników. Ceny od 30 do prawie 200 złotych. Czy ktoś może mi powiedzieć, jakie akumulatorki są godne polecenia. Zależy mi na tym, aby za pół roku nie kupować następny. Oryginał służył mi kilka lat. Jeśli ma ktoś pozytywne, przynajmniej roczne,  doświadczenie z którymś z dostępnych zamienników, to będę wdzięczny za informację. Jeśli to niedozwolone na Forum to może na PW. Oryginałów nie znalazłem nigdzie.

Pozdrawiam

Andrzej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Poniżej komentarz naszego eksperta :slight_smile:
 
Zachęcamy oczywiście do używania oryginalnych akumulatorów Sony, ze względu na ich najlepsze dostosowanie do systemu zarządzania energią aparatu, co przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo użytkowania, ale przede wszystkim na jego codzienny komfort i najlepszą wydajność.
 
Jeśli w przypadku oryginałów problem stanowi jednak cena, warto poszukać zamienników znanych marek, takich jak Newell, Duracell czy Hahnel. W każdym razie na pewno warto wystrzegać się jednego - "okazyjnie tanich" ogniw wątpliwego pochodzenia, kupowanych np. na serwisach aukcyjnych i czasem oferujących nawet (a raczej obiecujących...) niesamowite parametry techniczne.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Poniżej komentarz naszego eksperta :slight_smile:
 
Zachęcamy oczywiście do używania oryginalnych akumulatorów Sony, ze względu na ich najlepsze dostosowanie do systemu zarządzania energią aparatu, co przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo użytkowania, ale przede wszystkim na jego codzienny komfort i najlepszą wydajność.
 
Jeśli w przypadku oryginałów problem stanowi jednak cena, warto poszukać zamienników znanych marek, takich jak Newell, Duracell czy Hahnel. W każdym razie na pewno warto wystrzegać się jednego - "okazyjnie tanich" ogniw wątpliwego pochodzenia, kupowanych np. na serwisach aukcyjnych i czasem oferujących nawet (a raczej obiecujących...) niesamowite parametry techniczne.
profile.country.PL.title
Andrzej.Sr
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź. :slight_smile: