anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC-HX400V zgubione nastawy

profile.country.PL.title
energoster
Poszukiwacz

DSC-HX400V zgubione nastawy

Witam,

niedawno kupiony, dziwne zachowanie aparatu po kilku dniach bezczynności, 

automatyka nie potrafi się nastawić do otoczenia i aparat "rąbie" zdjecia z dziwnymi ustawieniami niezależnie od tego co zostało ustawione,albo za ciemne albo za jasne i tak potrafi z 5-10 zdjęć wykonać, po kilku kompletnych zmianach w ustawieniach nastawy powracaja do właściwych,

prosiłbym ekspertów z Sony aby nie pisali, że tak jest w tych modelach bo chętnie oddam ten model, gdybym wiedział to bym tego modelu nie kupił, wszyscy piszą jaki to fantastyczny aparat, do mnie jakos nie przemawia, ogólnie jestem zawiedziony aparatem, automat robi gorsze zdjęcia ni z ustawień recznych.

Pozdrawiam

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie jestem ekspoertem z Sony więc chyba mogę się odezwać?

Nie bardzo rozumiem szczegółów Twojego pytania więc chcę się dopytać: czy po ustawieniu aparatu na statywie (no, powiedzmy na stole) i wybraniu jakiegoś kadru po zrobieniu zdjęcia na automacie (złe zdjęcie) zmianie jakiś nastaw (jakich), wykonaniu kilku, kilkunastu zdjęć z różnymi nastawami i ponownym nastawieniu automatu wykonanie kolejnego zdjęcia z tym samym kadrem co w pierwszym zdjęciu będzie zdjęciem dobrym? A w czym to pierwsze zdjęcie jest złe? Czy możesz wstawić gdzieś zdjęcie złe i zdjęcie dobre z danymi EXIF (fajnie gdyby kadr był ten sam i warunki oświetleniowe też)? Chciałbym w jakiś sposób pomóc bo są różne możliwości, np. przycinająca się przysłona, uszkodzenie elektroniki i może można reklamować produkt.

Natomiast co do zdania: "automat robi gorsze zdjęcia ni z ustawień recznych" mam odwrotny pogląd - korzystając z manuala zrobisz lepsze zdjęcie niż za pomocą automatu bo będzie to zdjęcie takie jakie Ty chcesz. Oczywiście w wielu przypadkach automat sobie poradzi i zdjęcia będą zadowalające, dobre, bardzo dobre ale nie będziesz miał wpływu na ich ostateczny wygląd. I nie dotyczy to tego modelu aparatu ale fotografii i filmu ogólnie i wykorzystania każdego sprzętu.

profile.country.PL.title
energoster
Poszukiwacz

Witam,

Mogę przesłać próbki na dowolny mail
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


energoster napisali:
Witam,

Mogę przesłać próbki na dowolny mail

Cześć!

 

A czy jest szansa, żebyś wstawił zdjęcia do postu? W oknie edycji jest opcja "wstaw obraz". 

 

Ewentualnie możesz wstawić zdjęcie jako załącznik?

(pod oknem, w którym wpisujesz treść jest przycisk "ZAŁĄCZNIKI")

 

Grunt, żeby plik był "prosto z aparatu".

 

Pozdrowienia

profile.country.PL.title
energoster
Poszukiwacz

DSC02913.JPGDSC02918.JPG

profile.country.PL.title
energoster
Poszukiwacz

niestety, miałem rację, aparat w końcu oddałem do serwisu, został naprawiony, ale niesmak o aparatach sony pozostaje, nowy a już źle działa, wymyśliłem sobie, że jak kupię model lepszy to będzie jeszcze lepiej i fajniej, gamoń. Pozdrawiam 

profile.country.PL.title
energoster
Poszukiwacz

a co do zdjęć z automatu, jeśli aparat robi zdjecia typowe złej jakości  z ustawień automatycznych to znaczy, że automatyka została żle ustawiona lub jest uszkodzona, testujcie aparaty przed zakupem, czytajcie opinie, jesli zauważycie, że cos jest nie tak - oddajcie natychmiast tam gdzie zakupiliście, wszyscy chcą wcisnąć naprodukowane buble, produkują w Chinach/Indiach/Pakistanie itp. za grosze a nam w Polsce sprzedaje się za cięzkie pieniądze, to samo dotyczy instrukcji obsługi, we wszystkich krajach wymagają jej w języku ojczystym tylko u nas nie ma się tą sprawą kto zająć, to tak na marginesie ulało mi się trochę. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich dociekliwych i upierdliwych, May the Force Be With You.