anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC T-50

mirek------
Początkujący

DSC T-50

Proszę o poradę dotyczącą usterki w moim aparacie który robi dobrze zdjęcia lecz nie zawsze można w aparacie przejrzeć je do końca ponieważ po kilku zdjęciach sam się wyłącza.Zaobserwowałem również czasami brak możliwości wejścia w menu a także nie reagujący przełącznik nagrywania , przeglądania zdjęć.Czasami wszystko jest ok. Aparat był w serwisie pan stwierdził uszkodzenie optyki koszt wymiany około 700 zł serwisant sugerował się wyskakującym błędem E -62 . Gdy oddawałem go do serwisu diagnoza brzmiała wgranie nowego oprogramowania i przeczyszczenie koszt około 220 zł.Moim zdaniem na pewno nie jest to uszkodzona optyka ponieważ zdjęcia wychodzą super i czasami z aparatem niema problemów.Zawiodłem się na produktach sony i serwisie,na pewno już nie kupię żadnego produktu tej firmy. Aparat ma dwa lata model DSC - T50

5 ODPOW. 5
Creatoor
Początkujący

mirek napisał(a):

Zawiodłem się na produktach sony


Jakich jeszcze oprócz DSC T-50?

mirek------
Początkujący

Czy to nie wystarczy 1400 zł w błoto po dwóch latach użytkowania i rożnych diagnoz w serwisie.

Creatoor
Początkujący

Tego nie mówię. Ale nie możesz twierdzić, że całe drzewo jest chore i nadaje się do wycięcia tylko dlatego, że dostało ci się jedno robaczywe jabłko.
A co do serwisu to nie uważam żeby to były różne diagnozy ale wstępna i końcowa po bliższym zbadaniu. Niestety nie znam wersji drugiej strony. Dziwi mnie tylko w jakim celu oddawałeś sprzęt do serwisu skoro i tak wiesz lepiej co mu jest.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

mirek napisał(a):

Aparat był w serwisie pan stwierdził uszkodzenie optyki koszt wymiany około 700 zł serwisant sugerował się wyskakującym błędem E -62 . Gdy oddawałem go do serwisu diagnoza brzmiała wgranie nowego oprogramowania i przeczyszczenie koszt około 220 zł.Moim zdaniem na pewno nie jest to uszkodzona optyka ponieważ zdjęcia wychodzą super i czasami z aparatem niema problemów.


Podczas przyjmowania aparatu do sprawdzenia, serwis nie jest w stanie po opisie oraz ogólnej obserwacji udzielić jednoznacznej odpowiedzi, co jest przyczyną niesprawności. Wiedzę na temat konkretnego przypadku, serwisant posiada po zbadaniu sprzętu. Kod E:62 informuje o błędnej pracy układu optycznego. W takiej sytuacji, zazwyczaj konieczna jest jego wymiana.

mirek napisał(a):

... w moim aparacie który robi dobrze zdjęcia lecz nie zawsze można w aparacie przejrzeć je do końca ponieważ po kilku zdjęciach sam się wyłącza.Zaobserwowałem również czasami brak możliwości wejścia w menu a także nie reagujący przełącznik nagrywania , przeglądania zdjęć.Czasami wszystko jest ok.


Nie przy każdym uszkodzeniu aparat całkowicie odmawia współpracy. Może okazać się, że uruchomienie jakiegoś trybu w aparacie lub dotknięcie przycisku ( np. zoom ), uruchomi funkcję, która jest niesprawna. W efekcie końcowym zablokuje się sprzęt. Obawiam się, że w opisanym przypadku nie ma innej możliwości jak naprawa aparatu w punkcie serwisowym.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.US.title
sony.e.62.10
Doradca

Hi,
Sorry I do not speak your language, but errors E:62 are linked to stabilisator errors and you are not the only one, this is a very well known problem with Sony camera's. Read what happened to me and many other users at http://sony-e-62-10.atspace.cc. A temporary solution could be available at https://www.youtube.com/watch?v=S53D3EfDVk0.
(Google translate (?) : Niestety nie mówię w twoim języku, ale błędy E: 62 są powiązane z błędami stabilizatora i nie jesteś jedyny, jest to bardzo znany problem z kamerami Sony. Przeczytaj, co stało się ze mną i wieloma innymi użytkownikami na http://sony-e-62-10.atspace.cc. Tymczasowe rozwiązanie może być dostępne pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=S53D3EfDVk0.)