anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Funkcja "Sterowanie ze smartfonu" na przykładzie Cyber-shot HX50

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Funkcja "Sterowanie ze smartfonu" na przykładzie Cyber-shot HX50

Witajcie!

 

Kilka osób pytało mnie jak to dokładnie jest z tym "sterowaniem z komórki".

Postanowiłem więc zamieścić krótki przepis jak wykorzystać tą fajną funkcję.

 

Potrzebujemy następujące "składniki":

1. Aparat Sony z WiFi i funkcją sterowania ze smartfonu

2. Smartfon z systemem Android lub iOS (system Android w wersji 2.3 lub nowszej, system iOS w wersji 4.3 lub nowszej)

3. Aplikację PlayMemories Mobile, którą można pobrać z serwisu Google Play (urządzenia z systemem Android) oraz App Store (urządzenia z systemem iOS).

 

Aplikacja PlayMemories Mobile na smartfon lub tablet współpracuje z aparatami firmy Sony wyposażonymi w interfejs Wi-Fi. Aplikacja jest taka sama w przypadku smartfonów i tabletów.

 

Jeśli mamy już wszystko co trzeba możemy przystąpić do boju :slight_smile:

 

Pierwsza rzecz to włączamy aparat i wybieramy z Menu opcję "Steruj ze smartfonu"

DSC09127.JPG

 

Kolejno, na ekranie pojawi się napis "Oczekuje WiFi" i wyświetli się następujący komunikat:

 

DSC09130.JPG

 

Oczywiście nazwa sieci będzie ciut inna dla każdego aparatu, jednak najważniejsze jest teraz ustawienie połączenia WiFi w smartfonie. Wykonujemy czynności dokładnie takie, jak byśmy podłączali się telefonem do nowej sieci WiFi, czyli wybieramy w ustawieniach WiFi sieć z SSID jaki się wyświetla na ekranie aparatu i klikamy "Połącz".

 

Jeśli nasz smartfon połączy się z siecią, możemy uruchomić aplikację PlayMemories Mobile.

 

DSC09129.JPG

 

Podkreślę raz jeszcze, żeby poczekać aż smartfon połączy się z siecią.

Bez połączenia oprogramowanie nie odnajdzie aparatu i sterowanie nie będzie możliwe.

 

Jeśli wszystko jest OK, na ekranie powinniśmy ujrzeć komunikat o łączeniu z naszym aparatem :slight_smile:

 

DSC09131.JPG

 

Łączenie chwilkę trwa, a po tej chwilce nasz smartfon staje się niejako ekranem LCD apartu, tylko takim bardziej przenośnym ekranem :wink:

 

DSC09132.JPG

 

Do naszej dyspozycji mamy przyciski kontrolujące zoom - W/T, guzik spustu migawki, wyboru trybu pracy oraz przycisk ustawień.

 

Zoom pracuje wolniej niż standardowo podczas normalnego używania aparatu.

Wpływ na płynność odświeżania obrazu ma odległość smartfonu od aparatu. Im większa odległość, tym odświeżanie się wyduża. 

 

Zakładka wyboru trybu pracy ogranicza nam wybór między fotografowaniem, a filmowaniem.

 

DSC09134.JPG

 

W polu ustawień dodatkowych mamy następujące opcje do wyboru:

 

DSC09133.JPG

 

Wszystkie przykłady zostały tu zaprezentowane przy użyciu smartfona z systemem iOS.

 

Dla mnie możliwość bezprzewodowego wyzwalania jest bardzo fajną funkcją. 

Korzystałem z niej często podczas wykonywania np. zdjęć grupowych lub autoportretów :slight_smile: 

 

Aparat na statywie, a ja spokojnie sobie buduję kadr, potem ustawiałem samowyzwalacz żeby nie być na zdjęciu wpatrzony w ekran telefonu. 

 

I właśnie takim zdjęciem zakończę ten poradnik.

DSC08344.JPG

 

Pozdrowienia!

 

4 ODPOW. 4
maciek1979
Nowicjusz

Witam,

 

mam pytanie, na jakiej wersji aplikacji PlayMemories Mobile był przygotowany przykład?

Posiadam HX50 oraz XperiaU i niestety na Playmemories Mobile wersja 4.1 działało wszystko bez zarzutu, natomiast po aktualizacji aplikacji Playmemories Mobile z google play do wersji 4.2 Xperia U nie moze nawiązać połączenia z aparatem...

Może ktoś z czytających forum ma pomysł jak sprawic by zestaw Xperia U oraz HX50 znów współpracowały ze sobą?

pozdr

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


maciek1979 napisali:

Witam,

 

mam pytanie, na jakiej wersji aplikacji PlayMemories Mobile był przygotowany przykład?

 

 


Przykład był przygotowany na dużo wcześniejszej wersji PlayMemories Mobile. Aktualnie posiadam wersję 4.2.3 na iOS i zarówno na iPadzie jak i IPhone działa świetnie zarówno z QX10 jak i z RX100M2.

 

 

 

Kris36
Nowicjusz

Witam

Posiadam aparat fotograficzny SONY HX60

Czy ten aparat fotograficzny będzie współpracował z telefonem SAMSUNG galaxy J7

jako pilot do aparatu pozdrawiam Kris36

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Z tego co przeczytałem w instrukcji aparat posiada możliwość komunikacji WiFi a więc po zastosowaniu się do instrukcji Lajama aparat będzie komunikował się ze smartfonem, z aplikacją Play Memories Mobile i z tej pozycji możesz korzystać jak z pilota.