anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HX100V - problem z kartami pamięci.

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
dethloe
Początkujący

HX100V - problem z kartami pamięci.

Mam kłopot z aparatem HX100v. A mianowicie po włożeniu do aparatu, karta normalnie działa. A gdy podłącze potem kartę do komputera i chcę ją sformatować to wyskakuje błąd, że jest blokada. Nie mogę również skopiować cokolwiek na tą kartę, bo jest zabezpieczona przed zapisem. Na kartach tworzy się folder PRIVATE i blokuje on operacje z poziomu komputera (TZN. usuwanie, formatowanie). Przez co już 2 karty pamięci mam do wyrzucenia (16 gb sdhc class 10 i 1 gb sd). Co mogę zrobić aby móc korzystać z kart pamięci normalnie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witam,

 

Aby sformatować kartę w W380 należy:

 

Nacisnąć MENU :smileyarrow:(Nastaw.) :smileyarrow:(Narzędzie karty pamięci) lub
(Narzędzie pamięci wew) :smileyarrow:[Format] :smileyarrow: [OK] z na przycisku
sterowania. 

 

Formatowanie nieodwracalnie kasuje wszystkie dane, w tym także zdjęcia chronione.

 

Wiele informacji znajdziesz w instrukcji obsługi aparatu. Zachęcam do korzystania z tej skarbnicy wiedzy :wink:

 

Pozdrawiam,

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

A z poziomu aparatu próbowałeś formatować? Zresztą karty pamięci powinny być formatowane wyłącznie w aparacie. Przełącznik na karcie też jest w pozycji unlock?
Katalog Private jest automatycznie zapisywany przez aparat, są tam jakieś dane identyfikacyjne i nie on jest przyczyną zapewne.

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Jakich kart używasz?
Od przeszło 4 lat używam CF firmy Sandisk, od przeszło dwóch 4GB MS, od niedawna dwóch 4GB SD (wszystkie produkcji Sony) i z żadną z tych kart nie miałem problemu. Używam ich w kamerach, aparatach - od lustrzanek po kompakty, ostatnio nawet z tabletem. Kopiowałem na nie dane, filmy i nigdy nie zdarzył mi się przypadek by komp lub aparat nie chciał czegoś zapisać lub odczytać. Fakt nigdy nie próbowałem ich formatować w kompie, zawsze w aparatach.

profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

Myślę, że to przez przełącznik na karcie, Tadeusz o tym przełączniku pisał. Przestaw ten przełącznik i spróbuj wtedy. :c37

profile.country.pl_PL.title
dethloe
Początkujący

To nie jest wina przełącznika, bo aparat robi zdjęcia i się one nagrywają. Natomiast przy próbie kopiowania cokolwiek, to wyskakuje taki komunikat: http://img12.imageshack.us/img12/8440/screeenyj.jpg
Natomiast karta pamięci micro sd po włożeniu do adaptera, działa normalnie.
Spróbowałem z inną kartą i też to samo. Aczkolwiek mój stary canon potrafi sformatować karty.

Okazało się, że laptop ma kłopoty ze sformatowaniem.
Laptop ma kłopoty ze wszystkimi kartami pamięci. Jutro zobaczę na innym komputerze, czy się da sformatować. Przepraszam za chaos. Wie może ktoś, jak mogę odblokować karty pamięci w laptopie (pendrive działa)?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Niewykluczone, że te niedziałające karty to podróbki i dlatego jest problem.
Ale - czy próbowałeś zgrać zdjęcia bezpośrednio z aparatu i w aparacie dokonać formatowania?

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
dethloe
Początkujący

Tak, próbowałem sformatować w aparacie i w nim działa. Okazało się, iż prawdopodobnie czytnik kart pamięci jest uszkodzony (prawdopodobnie dawał za słabe napięcie na karty sd, bo na micro sd działał poprawnie). Na innym komputerze z tym samym czytnikiem to samo. Przy próbie sformatowaniu karty w laptopie i włączonym oknem PMB (importowanie), wyskakiwała informacje, iż nie można skopiować zdjęć, bo niby wyjęto kartę pamięci. Co do kart to używam tylko Goodram i SanDisc.

SOLBAR
Nowicjusz

Witam

 

potrzebuje podpowiedzi jak sformatowac karte pamieci w aparacie W380

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witam,

 

Aby sformatować kartę w W380 należy:

 

Nacisnąć MENU :smileyarrow:(Nastaw.) :smileyarrow:(Narzędzie karty pamięci) lub
(Narzędzie pamięci wew) :smileyarrow:[Format] :smileyarrow: [OK] z na przycisku
sterowania. 

 

Formatowanie nieodwracalnie kasuje wszystkie dane, w tym także zdjęcia chronione.

 

Wiele informacji znajdziesz w instrukcji obsługi aparatu. Zachęcam do korzystania z tej skarbnicy wiedzy :wink:

 

Pozdrawiam,