anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HX99, czyli godny następca HX90

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

HX99, czyli godny następca HX90

Minęły ponad dwa lata od mojej recenzji HX90, koniec końców wybrałem a6300 z kilkoma obiektywami, ale cały czas myślę nad drugim aparatem, który mógłbym mieć zawsze w kieszeni i po 2 tygodniach testów mogę śmiało stwierdzić, że następca, jakim jest HX99, wytrąca mi z ręki wszystkie argumenty przeciw jakie miałem pisząc tamtą recenzję.

 

Standardowo nie będę się rozpisywał o specyfikacji, bo jest dostępna na stronie i każdy może ją sobie sam sprawdzić. Jeśli chodzi o budowę, wymiary, czy układ klawiszy to nic się nie zmieniło, co uważam za duży plus.

 

Ok. Zapytacie w takim razie co jest nowego w tym aparacie, że warto się nim zainteresować.

Otóż jest nowa matryca (pewności nie mam, ale obrazek jest lepszy więc chyba tak), nowy szybszy procesor, eye-af😲, RAW-y, dotykowy ekran, zdecydowanie bardziej sprawny AF i możliwość robienia selfie (ekran odchyla się o 180 stopni). To wszystko są rzeczy ułatwiające uchwycić sceny z wakacji i cieszyć się zdjęciami dobrej jakości.

Nie oszukujmy się jednak, że rawy pozwolą na to, by zdjęcia były na poziomie bezlusterkowców, ale możliwość posiadania mega zooma w kieszeni spodni zawsze przy sobie sprawia, że gorsza jakość zdjęć względem bezlusterkowców i serii RX przestaje mieć znaczenie. Według mnie zdjęcia z tego maleństwa można spokojnie drukować na A4, nie wspominając o instagramie, czy facebooku 😉. W każdym razie ja odkładam złotówki na ten aparacik 😊

 

Standardowo porcja zdjęć poniżej 😊 

 

_DSC9087.jpg

 

24 mm24 mm

 

720 mm720 mm

 

720 mm720 mm

 

24 mm24 mm

 

720 mm720 mm

 

24 mm24 mm

 

720 mm720 mm

 

_DSC9088.jpg

 

_DSC9089.jpg

 

_DSC9142.jpg

 

_DSC9152.jpg

 

_DSC9191.jpg

 

_DSC9192.jpg

 

_DSC9198.jpg

 

_DSC9200.jpg

 

_DSC9203.jpg

 

_DSC9204.jpg

 

_DSC9208.jpg

 

_DSC9221.jpg

 

_DSC9228.jpg

 

_DSC9232.jpg

 

P.S. Wszystkie zdjęcia robiłem w rawach, w trybie A, auto iso, z wyłączonymi wszelkimi wspomagaczami typu redukcja szumów itd. itp., a zdjęcia obrobiłem w Caprute One for Sony.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Aż ciężko uwierzyć, że kompakt robi takie zdjęcia!