anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka dedykowana, sprawna aplikacja pod androida do zrzutu zdjęć z DSC-HX400V?

profile.country.PL.title
Eryot-67
Nowicjusz

Jaka dedykowana, sprawna aplikacja pod androida do zrzutu zdjęć z DSC-HX400V?

Witajcie, szukam działającej apki na Androida do bezprzewodowego zrzutu fotek na smartfony.

Krótki opis porażki: W instrukcji do DSC-HX400V znajdziemy ładnie napisane , językiem który wskazuje na dziecinnie proste zastosowanie funkcji bezprzewodowego zrzutu fotek na smartfona jak to zrobić. W menu również nie ma problemu, po prostu występuje polecenie "wyślij do smartfona"... i tu się kończy całe "ok". Wchodząc na Sklep Play (jak radzi producent) po wpisaniu w wyszukiwarkę dostajemy program o innej nazwie co już sugeruje kombinowanie firmy z funkcjonalnością. (PlayMemories Mobile to teraz Imaging Edge Mobile!) 

Ok, nie zrażamy się ale powinniśmy bo np Windows w swej nowszej odsłonie powinien się zacząć nazywać np DOORS. Dobra instalujemy to cudo. Założenie, że nie mamy dostępu do Wi-fi nie występuje choć to idiotyczne żeby koniecznie występował ten rodzaj łączności bo nie potrzebujemy żadnych bramek czy dns-ów, potrzebujemy przesłać plik z jednego urządzenia do drugiego i tylko tam. Mam telefon z NFC i ten aparat tez ponoć ma NFC. To też nie działa. Czy komuś z Was udaje się przesyłać zdjęcia za pomocą transmisji bezprzewodowej wprost na smartfona? Jeśli tak to błagam powiedzcie jak to zrobić i nie piszcie, że w instrukcji jest napisane.  Opinie o tym wynalazku mówią same za siebie:  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.playmemories.mobile 

 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Od lat używam aplikacji Sony (aktualnie Imaging Edge Mobile) i nie napotkałem problemów o których piszesz. 

 

Czynności jakie wykonuję to:

- określam rozmiar zdjęcia jakie ma być wysłane do smartfonu/tabletu - VGA/2M/rozmiar oryginalny

- zaznaczam zdjęcia jakie chcę przesłać do smartfonu/tabletu

- łączę się z aplikacją poprzez NFC lub połączenie z siecią WiFi, którą tworzy aparat - w momencie połączenia, wyświetla się okienko, w którym kopiują się obrazy.

IMG_5512.jpg

 

I to tyle. Działa to zarówno na Androidzie jak i iOS.

 

Napisz na jakim etapie u Ciebie występuje problem.

 

Pozdrawiam!