anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ludzie pomóżcie

profile.country.PL.title
Ignacy00
Poszukiwacz

Ludzie pomóżcie

Witam ostatnio zakupiłem używany aparat sony Alpha a330 sprzedawca nie dał mi żadnej karty więcej pojechałem kupić nową do sklepu RTV AGD kupiłem Samsunga karte SD, wkładam adapter z kartą SD Do aparatu i aparat wyświetla taki oto komunikat: "Nie można użyć karty SD" nie wiem o co chodzi robiłem od razu format karty SD.Komunikat po włożeniu adaptera z kartą SDKomunikat po włożeniu adaptera z kartą SD

 

Jak ja włożyłem.Jak ja włożyłem.

 

Tagi (1)
4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

Przyczyn może być kilka:

1. Nieprawidłowo włożona karta.

2. Uszkodzony adapter microSD.

3. Uszkodzona karta.

4. Uszkodzony slot SD w aparacie.

 

Postaraj się metodą negatywnej selekcji poszukać przyczynę. Potrzebujesz:

a) inny aparat z gniazdem SD

b) inną kartę SD (najlepiej SD, nie microSD)

O ile uszkodzone jest gniazdo, pozostaje Ci jeszcze drugie - na karty MemoryStick Duo

Pozdrowienia!

 

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Mi wpadły do głowy jeszcze takie rozwiązania:

Jeżeli robiłeś format karty w komputerze to może jest ona sformatowana w sposób niemożliwy do odczytu przez aparat. Sformatuj ją jako FAT 32.

Aparat A330 jest dość starym (dawnym) produktem więc może nie obsługuje dużych kart (nie napisałeś jak dużą kartę kupiłeś) albo karta ma jakąś magistralę nieobsługiwaną przez ten aparat (nie wiem czy każda najszybsza karta jest kompatybilna "w dół").

profile.country.PL.title
Ignacy00
Poszukiwacz

64 G i najszybszy odczyt za 100 zl

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

To prawdopodobnie mamy przyczynę, Dokładnie nie pamiętam, ale 64 GB w czasach produkcji A330 nie było standardem. Dlaczego kupiłeś mircoSD, a nie zwykłą SD?

 

Według instrukcji:

  • W przypadku opisywanego aparatu zostało potwierdzone prawidłowe działanie w nim kart „Memory Stick PRO Duo” o pojemności do 16 GB i kart pamięci SD o pojemności do 32 GB.

  • Nie można zagwarantować działania w opisywanym aparacie kart pamięci sformatowanych z poziomu komputera.

Instrukcja – link.