anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Mikrofon zewnętrzny [DSC-HX400V]

profile.country.PL.title
Negatyw001
Poszukiwacz

Mikrofon zewnętrzny [DSC-HX400V]

Moja 10-letnia córka ostatnio obudziła w sobie duszę reporterki i uwielbia wypady w teren i reportaże.

Oczywiście kamera i montaż spadł w ręce taty.

 

Jakość (a przede wszystkim głośność) dźwięku pozostawia wiele do życzenia.

Dlatego przyglądam się mikrofonom zewnętrznym.

Serwis SONY tradycyjnie uświadomił mnie, iż pasują tylko produkty SONY i komunikują się poprzez stopkę multi interface. Mój model aparatu nie posiada wejścia jack (audio). 2 porty (micro usb i mini hdmi) potrafią jedynie wyprowadzić  audio na zewnątrz. Wyklucza to zastosowanie przejściówki mini jack stereo - micro usb do sporej oferty mikrofonów na Alle.

 

Znacie coś pasującego poza tym:  ?

http://support.d-imaging.sony.co.jp/www/cscs/accessories/compatibility.php?area=gb&lang=pl&mdl=DSC-H...

 

 

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

W sumie dobrze, że są takie możliwości, jak opisałeś.

Ale chyba, jak zrozumiałem, kol @Negatyw001 chodziło o zewnętrzny mikrofon, którego mocowanie eliminowałoby dźwięki z obiektywu. A oferta Sony to wyłącznie mikrofony w sankach, które jednak mogą przenosić dźwięk z obiektywu. Problem w tym, że w jego aparacie nie ma gniazda na mini jacka, więc inne mikrofony na kabelek odpadają.

I od niego zależy, czy metoda na zewnętrzny rejestrator i późniejsze nakładanie ścieżki i synchronizację, mu w końcu przypadnie do gustu. To miała być  zabawa dla jego córki, a nie poważna półprzemysłowa produkcja filmowa.

profile.country.PL.title
Negatyw001
Poszukiwacz

Dokładnie tak.

Gdyby te mikrofony SONY (na stopkę) były w ludzkich cenach i by nie przenosiły dźwięków zoom'owania - temat byłby do zastanowienia.

Ale i tak (na ten moment) kręcę córkę z bliższej odległości + podbijam w edytorze video ścieżkę audio i jest ok.

Ważnym jest, aby ewentualne moje kwestie były nagrywane gdy nie trzymam aparatu przy oku. Wtedy mój głos jest przesterowany.

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

Czyli znalazłeś rozwiązanie problemu, choć jak to zwykle w fotografii bywa, efekt końcowy jest sztuką kompromisu.

Gratuluję i życzę dobrej zabawy z córką.

 

PS. Ale mam jeszcze pytanie techniczne: w jakim edytorze video to robisz?

profile.country.PL.title
Negatyw001
Poszukiwacz

Dokładnie tak.

W Pinnacle Studio 19.

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

Dzięki!