anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nagrywanie video HX20 a RX100

profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

Nagrywanie video HX20 a RX100



Super fajnie, tylko ten aparat nie robi dobrych zdjęć jak na swoje możliwości, oczywiście sony wprowadziło jakąś dziwną korektę programową jak i we wcześniejszych modelach.
Czy nagrywanie filmów jest lepsze niż w RX100 i HX9v?
Czy jest jakaś możliwość odpalenia zdalnego (zrobienia zdjęcia za pomocą pilota)?

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Czy nagrywanie filmów jest lepsze niż w RX100 i HX9v?
Czy jest jakaś możliwość odpalenia zdalnego (zrobienia zdjęcia za pomocą pilota)?


Co rozumiesz przez "lepsze nagrywanie filmów"?

W mojej opinii nie ma co porównywać funkcji filmowania HX20 do RX100 - RX100 ma pełen manual i jednak większą fizycznie matrycę co przekłada się na pełną kontrolę nad nagrywaniem (są osoby lubujące się w manualnych ustawieniach). Matryca RX daje zdecydowanie mniejszy poziom szumów.

Co do HX9 - wg mojej opinii HX20 lepiej radzi sobie z balansem bieli i ma znacznie krótszy czas reakcji - ogólnie jest aparatem szybszym niż HX9.

Zarówno HX20 jak i RX100 nie posiadają możliwości wykonania zdjęcia przy pomocy zdalnego wyzwolenia z pilota.

profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

Oglądając różne materiały i tablice, wygląda na to, że RX nagrywa słabiej i ma słabszą stabilizację.

profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

Ja jeszcze się temu będę przyglądał, ale już jedna osoba podzieliła moja opinię.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja jeszcze się temu będę przyglądał, ale już jedna osoba podzieliła moja opinię.


Super, jeszcze jedna i mamy gotową kolejną "legendę" :c9

profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

To nie legenda to widać gołym okiem, niestety Wy z Sony nic nie widzicie :(
Sorki ale brak samooceny.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Z racji tego, iż kolega Seba-Fan troszkę zmienił bieg wątku, zostanie on wyczyszczony - sprawa HX9 vs RX100 zostanie przeniesiona do osobnego wątku.

Póki co zamykam.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert



Pojęcie "lepszy/gorszy" w przypadku oceny filmów jest bardzo subiektywne, szczególnie w kwestii stabilizacji gdyż czynnikiem wpływającym na całość jest głównie operator i jego trzęsące się ręce.

Wg mnie filmy z RX-a są ciut lepszej jakości ze względu na optykę, przetwornik i pojemność tonalną tego przetwornika. Możliwość operowania mniejszą głębią ostrości też trochę zmienia sposób odbioru materiału.

profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

OK ale dalej RX100 słabo nagrywa jak na ceną swoją i możliwości, lipa i tyle, ciekawe czy RX100III daje radę czy też lipa będzie.